VEZI programul meciurilor de VINERI de la Campionatul Mondial! CLASAMENTE, VIDEO

VEZI programul meciurilor de VINERI de la Campionatul Mondial! CLASAMENTE, VIDEO

   gsp.ro

Campionatul Mondial din Brazilia, ediţia 2014, programeaza VINERI inca trei partide interesante, doua din Grupa E si una din Grupa D. 

In aceasta seara avem inca doua derby-uri. Sunt patru echipe care dupa prima etapa au acumulat cate trei puncte, iar in aceasta seara se intalnesc in meci direct: Italia - Costa Rica si Elvetia - Franta.

VINERI:

20 iunie, Italia - Costa Rica, 19:00, TVR 1
20 iunie, Elveţia - Franţa, 22:00, TVR 1
20 iunie, Honduras - Ecuador, 01:00, TVR 1

CLASAMENTE:

GRUPA A

Brazilia (BRA) 4p
Mexic (MEX) 4 p
Croatia (CRO) 3 p 
Camerun (CAM) 0 p 


12 iunie, Brazilia – Croatia: 3-1 - detalii + VIDEO
13 iunie, Mexic – Camerun: 1-0 - detalii + VIDEO

17 iunie, Brazilia – Mexic: 0-0 - detalii
19 iunie, Camerun – Croaţia 0-4
23 iunie, Camerun – Brazilia: 23:00, TVR 1
23 iunie, Croaţia – Mexic: 23:00, TVR 2

GRUPA B

Olanda (OLA) 6 p
Chile (CHI) 6 p
Australia (AUS) 0 p
Spania (SPA) 0 p

13 iunie, Spania - Olanda: 1-5 - detalii + VIDEO
14 iunie, Chile - Australia: 3-1 - detalii + VIDEO

18 iunie, Australia - Olanda 2-3 - detalii
18 iunie, Spania - Chile 0-2 - detalii

23 iunie, Australia - Spania, 19:00, TVR 1
23 iunie, Olanda - Chile, 19:00, TVR 1

GRUPA C

Columbia (COL) 6 p
Cote d`Ivoire (CIV) 3 p
Japonia (JAP) 1 p
Grecia (GRE) 1 p

14 iunie, Columbia - Grecia: 3-0 - detalii
15 iunie, Cote d`Ivoire - Japonia: 2-1 - detalii + VIDEO

19 iunie, Columbia - Cote d`Ivoire 2-1 - detalii + VIDEO
19 iunie, Japonia - Grecia 0-0 

24 iunie, Japonia - Columbia, 23:00, TVR 2
24 iunie, Grecia - Cote d`Ivoire, 23:00, TVR 1 4

GRUPA D

Costa Rica (COS) 3 p
Italia (ITA) 3 p
Anglia (ANG) 1 p
Uruguay (URU) 1 p


14 iunie, Uruguay - Costa Rica: 1-3 - detalii +VIDEO
15 iunie, Anglia - Italia: 1-2 - detalii +VIDEO

19 iunie, Uruguay - Anglia 2-1 - detalii + VIDEO
20 iunie, Italia - Costa Rica, 19:00, TVR 1
24 iunie, Costa Rica - Anglia, 19:00, TVR 2
24 iunie, Italia - Uruguay, 19:00, TVR 1 4

GRUPA E

Franţa (FRA) 3 p
Elveţia (ELV) 3 p
Ecuador (ECU) 0 p
Honduras (HON) 0 p


15 iunie, Elveţia - Ecuador: 2-1 - detalii +VIDEO
15 iunie, Franţa - Honduras: 3-0 - detalii + VIDEO

20 iunie, Elveţia - Franţa, 22:00, TVR 1
20 iunie, Honduras - Ecuador, 01:00, TVR 1

25 iunie, Honduras - Elveţia, 23:00, TVR 2
25 iunie, Ecuador - Franţa, 23:00, TVR 1

GRUPA F

Argentina (ARG) 3 p
Nigeria (NIG)  1 p
Iran (IRN) 1 p
Bosnia (BOS) 0 -  


15 iunie, Argentina - Bosnia: 2-1 - detalii +VIDEO
16 iunie, Iran - Nigeria 0-0
21 iunie, Argentina - Iran, 19:00, TVR 1
21 iunie, Nigeria - Bosnia, 01:00, TVR 1
25 iunie, Bosnia - Iran, 19:00, TVR 2
25 iunie, Nigeria - Argentina, 19:00, TVR 1

GRUPA G

Germania (GER) 3 p
SUA (SUA) 3 p
Ghana (GHA) 0
Portugalia (POR) 0 p

16 iunie, Germania - Portugalia 4-0 - detalii + VIDEO
16 iunie, Ghana - SUA: 1-2

21 iunie, Germania - Ghana, 22:00, TVR 1
22 iunie, SUA - Portugalia, 01:00, TVR 1
26 iunie, SUA - Germania, 19:00, TVR 2
26 iunie, Portugalia - Ghana, 19:00, TVR 1

GRUPA H

Belgia (BEL) 3 P
Rusia (RUS) 1 P
Coreea de Sud (COR) 1 P
Algeria (ALG) 0 P


17 iunie, Belgia - Algeria: 2-1 - detalii + VIDEO
17 iunie, Rusia - Coreea de Sud: 1-1 - detalii + VIDEO

22 iunie, Belgia - Rusia, 19:00, TVR 1, TVR HD
22 iunie, Coreea de Sud - Algeria, 22:00, TVR 1
26 iunie, Algeria - Rusia, 23:00, TVR 2
26 iunie, Coreea de Sud - Belgia, 23:00, TVR 1

OPTIMI DE FINALĂ

A. 28 iunie, 1A - 2B, 19:00, TVR 1
B. 28 iunie, 1C - 2D, 23:00, TVR 1
C. 29 iunie, 1B - 2A, 19:00, TVR 1
D. 29 iunie, 1D - 2C, 23:00, TVR 1
E. 30 iunie, 1E - 2F, 19:00, TVR 1
F. 30 iunie, 1G - 2H, 23:00, TVR 1
G. 1 iulie, 1F - 2E, 19:00, TVR 1
H. 1 iulie, 1H - 2G, 23:00, TVR 1

SFERTURI DE FINALĂ

A. 4 iulie, Cîştigătoare optime E - Cîştigătoare optime F, 19:00, TVR 1
B. 4 iulie, Cîştigătoare optime A - Cîştigătoare optime B, 23:00, TVR 1
C. 5 iulie, Cîştigătoare optime G - Cîştigătoare optime H, 19:00, TVR 1
D. 5 iulie, Cîştigătoare optime C - Cîştigătoare optime D, 23:00, TVR1

SEMIFINALĂ

A. 8 iulie, Cîştigătoare sfert B - Cîştigătoare sfert A, 23:00, TVR 1
B. 9 iulie, Cîştigătoare sfert D - Cîştigătoare sfert C, 23:00, TVR 1

FINALĂ MICĂ

12 iulie, Învinsă semifinală A - Învinsă semifinală B, 23:00, TVR 1

FINALĂ

13 iulie, Cîştigătoare semifinală A - Cîştigătoare semifinală B, 22:00, TVR 1


(click dreapta si deschide imaginea intr-o fila noua pentru o dimensiune mai mare)

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Discursul Academicianului Ioan Aurel Pop, de Ziua Culturii Române: "Cum s-a putut ajunge la asemenea aberații educaționale?"

Marţi, 16 Ianuarie 2018
177

Acad. Ioan Aurel Pop, rectorul Universității Babeș-Bolyai, a susținut o cuvântare despre importanța culturii și a studierii istoriei în școli, punând accentul pe necesitatea &...

Nu scăpăm de frig, vin ninsori şi ploi!

Marţi, 16 Ianuarie 2018
714

În intervalul 16 ianuarie, ora 12.00-17 ianuarie, ora 20.00, precipitațiile vor fi în extindere treptată, începând cu regiunile vestice și vor cuprinde cea mai mare parte a ...

Cel mai slab leu din istorie. Euro atinge un nou maxim istoric, pe fondul crizei politice

Marţi, 16 Ianuarie 2018
222

Banca Naţională a României (BNR) a anunţat, marţi, un curs de 4,6599 lei pentru un euro, în creştere cu 3,43 bani, respectiv cu 0,74% faţă de ziua precedentă, moneda naţională aj...