VEZI programul meciurilor de VINERI de la Campionatul Mondial! CLASAMENTE, VIDEO

VEZI programul meciurilor de VINERI de la Campionatul Mondial! CLASAMENTE, VIDEO

   gsp.ro

Campionatul Mondial din Brazilia, ediţia 2014, programeaza VINERI inca trei partide interesante, doua din Grupa E si una din Grupa D. 

In aceasta seara avem inca doua derby-uri. Sunt patru echipe care dupa prima etapa au acumulat cate trei puncte, iar in aceasta seara se intalnesc in meci direct: Italia - Costa Rica si Elvetia - Franta.

VINERI:

20 iunie, Italia - Costa Rica, 19:00, TVR 1
20 iunie, Elveţia - Franţa, 22:00, TVR 1
20 iunie, Honduras - Ecuador, 01:00, TVR 1

CLASAMENTE:

GRUPA A

Brazilia (BRA) 4p
Mexic (MEX) 4 p
Croatia (CRO) 3 p 
Camerun (CAM) 0 p 


12 iunie, Brazilia – Croatia: 3-1 - detalii + VIDEO
13 iunie, Mexic – Camerun: 1-0 - detalii + VIDEO

17 iunie, Brazilia – Mexic: 0-0 - detalii
19 iunie, Camerun – Croaţia 0-4
23 iunie, Camerun – Brazilia: 23:00, TVR 1
23 iunie, Croaţia – Mexic: 23:00, TVR 2

GRUPA B

Olanda (OLA) 6 p
Chile (CHI) 6 p
Australia (AUS) 0 p
Spania (SPA) 0 p

13 iunie, Spania - Olanda: 1-5 - detalii + VIDEO
14 iunie, Chile - Australia: 3-1 - detalii + VIDEO

18 iunie, Australia - Olanda 2-3 - detalii
18 iunie, Spania - Chile 0-2 - detalii

23 iunie, Australia - Spania, 19:00, TVR 1
23 iunie, Olanda - Chile, 19:00, TVR 1

GRUPA C

Columbia (COL) 6 p
Cote d`Ivoire (CIV) 3 p
Japonia (JAP) 1 p
Grecia (GRE) 1 p

14 iunie, Columbia - Grecia: 3-0 - detalii
15 iunie, Cote d`Ivoire - Japonia: 2-1 - detalii + VIDEO

19 iunie, Columbia - Cote d`Ivoire 2-1 - detalii + VIDEO
19 iunie, Japonia - Grecia 0-0 

24 iunie, Japonia - Columbia, 23:00, TVR 2
24 iunie, Grecia - Cote d`Ivoire, 23:00, TVR 1 4

GRUPA D

Costa Rica (COS) 3 p
Italia (ITA) 3 p
Anglia (ANG) 1 p
Uruguay (URU) 1 p


14 iunie, Uruguay - Costa Rica: 1-3 - detalii +VIDEO
15 iunie, Anglia - Italia: 1-2 - detalii +VIDEO

19 iunie, Uruguay - Anglia 2-1 - detalii + VIDEO
20 iunie, Italia - Costa Rica, 19:00, TVR 1
24 iunie, Costa Rica - Anglia, 19:00, TVR 2
24 iunie, Italia - Uruguay, 19:00, TVR 1 4

GRUPA E

Franţa (FRA) 3 p
Elveţia (ELV) 3 p
Ecuador (ECU) 0 p
Honduras (HON) 0 p


15 iunie, Elveţia - Ecuador: 2-1 - detalii +VIDEO
15 iunie, Franţa - Honduras: 3-0 - detalii + VIDEO

20 iunie, Elveţia - Franţa, 22:00, TVR 1
20 iunie, Honduras - Ecuador, 01:00, TVR 1

25 iunie, Honduras - Elveţia, 23:00, TVR 2
25 iunie, Ecuador - Franţa, 23:00, TVR 1

GRUPA F

Argentina (ARG) 3 p
Nigeria (NIG)  1 p
Iran (IRN) 1 p
Bosnia (BOS) 0 -  


15 iunie, Argentina - Bosnia: 2-1 - detalii +VIDEO
16 iunie, Iran - Nigeria 0-0
21 iunie, Argentina - Iran, 19:00, TVR 1
21 iunie, Nigeria - Bosnia, 01:00, TVR 1
25 iunie, Bosnia - Iran, 19:00, TVR 2
25 iunie, Nigeria - Argentina, 19:00, TVR 1

GRUPA G

Germania (GER) 3 p
SUA (SUA) 3 p
Ghana (GHA) 0
Portugalia (POR) 0 p

16 iunie, Germania - Portugalia 4-0 - detalii + VIDEO
16 iunie, Ghana - SUA: 1-2

21 iunie, Germania - Ghana, 22:00, TVR 1
22 iunie, SUA - Portugalia, 01:00, TVR 1
26 iunie, SUA - Germania, 19:00, TVR 2
26 iunie, Portugalia - Ghana, 19:00, TVR 1

GRUPA H

Belgia (BEL) 3 P
Rusia (RUS) 1 P
Coreea de Sud (COR) 1 P
Algeria (ALG) 0 P


17 iunie, Belgia - Algeria: 2-1 - detalii + VIDEO
17 iunie, Rusia - Coreea de Sud: 1-1 - detalii + VIDEO

22 iunie, Belgia - Rusia, 19:00, TVR 1, TVR HD
22 iunie, Coreea de Sud - Algeria, 22:00, TVR 1
26 iunie, Algeria - Rusia, 23:00, TVR 2
26 iunie, Coreea de Sud - Belgia, 23:00, TVR 1

OPTIMI DE FINALĂ

A. 28 iunie, 1A - 2B, 19:00, TVR 1
B. 28 iunie, 1C - 2D, 23:00, TVR 1
C. 29 iunie, 1B - 2A, 19:00, TVR 1
D. 29 iunie, 1D - 2C, 23:00, TVR 1
E. 30 iunie, 1E - 2F, 19:00, TVR 1
F. 30 iunie, 1G - 2H, 23:00, TVR 1
G. 1 iulie, 1F - 2E, 19:00, TVR 1
H. 1 iulie, 1H - 2G, 23:00, TVR 1

SFERTURI DE FINALĂ

A. 4 iulie, Cîştigătoare optime E - Cîştigătoare optime F, 19:00, TVR 1
B. 4 iulie, Cîştigătoare optime A - Cîştigătoare optime B, 23:00, TVR 1
C. 5 iulie, Cîştigătoare optime G - Cîştigătoare optime H, 19:00, TVR 1
D. 5 iulie, Cîştigătoare optime C - Cîştigătoare optime D, 23:00, TVR1

SEMIFINALĂ

A. 8 iulie, Cîştigătoare sfert B - Cîştigătoare sfert A, 23:00, TVR 1
B. 9 iulie, Cîştigătoare sfert D - Cîştigătoare sfert C, 23:00, TVR 1

FINALĂ MICĂ

12 iulie, Învinsă semifinală A - Învinsă semifinală B, 23:00, TVR 1

FINALĂ

13 iulie, Cîştigătoare semifinală A - Cîştigătoare semifinală B, 22:00, TVR 1


(click dreapta si deschide imaginea intr-o fila noua pentru o dimensiune mai mare)

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Transferat în stare gravă la Iaşi după ce a căzut din nuc!

astăzi, 08:34
362

Incidentul a avut loc sâmbătă, pe o stradă din apropierea Parcului Tineretului. Bărbatul s-a urcat în nuc, dar după numai câteva minute a căzut.Câţiva vecini l-au v...

Acordarea ajutoarelor de încălzire în sezonul 2017-2018!

astăzi, 08:20
79

Societatea Modern Calor S.A. anunță că, începând de astăzi, 25 septembrie 2017, se pot depune cererile pentru acordarea de ajutoare de încălzire pentru sezonul rece 2017-2018....

Atenţie, şoferi! Vizibilitate redusă pe şosele din cauza ceţii!

astăzi, 08:10
121

Administraţia Naţională de Meterologie a emis, luni dimineaţă, o atenţionare Cod Galben de ceaţă.Vizate sunt judeţele Botoşani, Iaşi, Vaslui şi zona joasă a judeţului Suceava.Se ...