Programul meciurilor din tururile preliminare I şi II din Liga Europa

Programul meciurilor din tururile preliminare I şi II din Liga Europa
Programul meciurilor din tururile preliminare I şi II din Liga Europa stabilit în urma tragerii la sorţi de la sediul UEFA de la Nyon:

Turul I preliminar:

Meciul 1. MTZ-RIPO Minsk (Belarus) - FK Sutjeska (Muntenegru)

2. FC Lahti (Finlanda) - Dinamo Tirana (Albania)

3. FK Vetra (Lituania) - CS Grevenmacher (Luxemburg)

4. Rosenborg Trondheim (Norvegia) - NSI Runavik (Islanda)

5. Haladas FC (Ungaria) - Irtiş Pavlodar (Kazahstan)

6. Sligo Rovers (Irlanda) - KS Vllaznia (Albania)

7. Olimpi Rustavi (Georgia) - B36 Torshavn (Insulele Feroe)

8. Anorthosis Famagusta (Cipru) - UN Kaerjeng 97 (Luxemburg)

9. Slaven Koprivnica (Croaţia) - Birkirkara FC (Malta)

10. Zimbru Chişinău (Moldova) - Okjeptes Kokşetau (Kazahstan)

11. Lisburn Distillery (Irlanda de Nord) - FC Zestafoni (Georgia)

12. Helsingborgs IF (Suedia) - MIKA Aştarak (Armenia)

13. Valletta FC (Malta) - Keflavik (Islanda)

14. FC Dinaburg (Letonia) - Nõmme Kalju (Estonia)

15. Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Polonia Varşovia (Polonia)

16. Rudar Velenje (Slovenia) - Trans Narva (Estonia)

17. Motherwell FC (Scoţia) - Llanelli AFC (Ţara Galilor)

18. Siroki Brijeg (Bosnia) - FC Bananţ (Armenia)

19. Spartak Trnava (Slovacia) - Inter Baku (Azerbaidjan)

20. Dinamo Minsk (Belarus) - FK Renova (Macedonia)

21. Randers FC (Danemarca) - Linfield FC (Irlanda de Nord)

22. Simurq PFC (Azerbaidjan) - Bnei Yehuda Tel-Aviv (Israel)

23. The New Saints FC (Ţara Galilor) - Fram Reykjavik (Islanda).

Partidele vor avea loc la 2 iulie (turul) şi 9 iulie (returul).

Turul II preliminar:

Câştigătoarea meciului 4 - FK Qarabag (Azebaijan)

Pacos Ferreira (Portugalia) - Câştigătoarea meciului 10

Câştigătoarea meciului 15 - AC Juvenes Dogana (San Marino)

Sturm Graz (Austria) - Câştigătoarea meciului 18

FC Basel (Elveţia) - FC Santa Coloma (Andora)

Honka (Finlanda) - Bagor (Ţara Galilor)

Câştigătoarea meciului 8 - FK Petrovac (Macedonia)

FC St. Patrick (Irlanda ) - Câştigătoarea meciului 13

Omonia Nicosia (Cipru) - HB Torshan (Insulele Feroe)

NK Gorica (Slovenia) - Câştigătoarea meciului 2

Sigma Olomuc (Cehia) - Câştigătoarea meciului 23

Legia Varşovia - Câştigătoarea meciului 7

Falkirk (Scoţia) - FC Vaduz (Liehtestein)

Elfsborg (Suedia) - Câştigătoarea meciului 5

Rapid Viena (Austria) - Câştigătoarea meciului 6

Naftan (Belarus) - La Gantoise (Belgia)

Metalurg Liepaja (Letonia) - Dinamo Tbilisi (Georgia)

Differdange (Luxemburg) - NK Rijeka (Croaţia)

Suduva (Lituania) - Câştigătoarea meciului 21

Câştigătoarea meciului 3 - HJK Helsinki (Finlanda)

FK Milano (Macedonia) - Câştigătoarea meciului 9

Câştigătoarea meciului 20 - Tromso (Norvegia)

KR Reykjavik (Islanda) - Larissa (Grecia)

Brondby (Danemarca) - Flora Talin (Estonia)

AaB Aalborg (Danemarca) - Slavia Sarajevo (Bosnia-Herţegovina)

Steaua Bucureşti - Ujpest (Ungaria)

Metalurg Doneţk (Ucraina ) - Câştigătoarea meciului 1

Rabotniki (Macedonia) - Crusaders (Irlanda de Nord)

Câştigătoarea meciului 22 - Câştigătoarea meciului 14

NAC Breda (Olanda) - Gandzasar Kapan (Armenia)

Cherno More Varna (Bulgaria) - FK Iskra-Stali (Moldova)

FBK Kaunas - FK Sevojno (Serbia)

Flamurtari (Albania) - Câştigătoarea meciului 17

Câştigătoarea meciului 11 - Câştigătoarea meciului 12

Skonto Riga (Letonia) - Derry City (Irlanda)

Sliema Wanderers (Malta) - Maccabi Netanya (Israel)

Tobol Kostanay (Kazahtan) - Galatasaray (Turcia)

Câştigătoarea meciului 16 - Steaua Roşie Belgrad (Serbia)

FK Sarajevo (Bosnia Herţegovina) - Câştigătoarea meciului 19

Partidele vor avea loc la 16 iulie (turul) şi 23 iulie (returul).

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

AmFiTeatru 10 - JOIA TINERETULUI debutează, pe 25 ianuarie, la Teatrul Eminescu!

Luni, 22 Ianuarie 2018
260

Pentru că mai e ceva timp până la începerea festivalului (sfârșitul lui aprilie 2018), iar nerăbdarea e mare, AmFiTeatru 10 propune pînă atunci câte o zi din fiecare...

Un tânăr s-a spânzurat după o ceartă cu iubita!

Luni, 22 Ianuarie 2018
5972

Tânărul de 23 de ani, din satul Mănăstireni, comuna Unţeni, a mai ameninţat şi în trecut că îşi va pune capăt zilelor. Luni a avut o nouă ceartă cu iubita sa şi s-a ...

Botoșani Model United Nations: Au început înscrierile pentru ediţia a șasea BTMUN!

Luni, 22 Ianuarie 2018
214

Au început înscrierile pentru ediţia a 6-a BTMUN, conferinţa internaţională la care participă şi delegaţii străine. Evenimetul va avea loc între 30 martie - 1 aprilie, dar p&...