Programul meciurilor din tururile preliminare I şi II din Liga Europa

Programul meciurilor din tururile preliminare I şi II din Liga Europa
Programul meciurilor din tururile preliminare I şi II din Liga Europa stabilit în urma tragerii la sorţi de la sediul UEFA de la Nyon:

Turul I preliminar:

Meciul 1. MTZ-RIPO Minsk (Belarus) - FK Sutjeska (Muntenegru)

2. FC Lahti (Finlanda) - Dinamo Tirana (Albania)

3. FK Vetra (Lituania) - CS Grevenmacher (Luxemburg)

4. Rosenborg Trondheim (Norvegia) - NSI Runavik (Islanda)

5. Haladas FC (Ungaria) - Irtiş Pavlodar (Kazahstan)

6. Sligo Rovers (Irlanda) - KS Vllaznia (Albania)

7. Olimpi Rustavi (Georgia) - B36 Torshavn (Insulele Feroe)

8. Anorthosis Famagusta (Cipru) - UN Kaerjeng 97 (Luxemburg)

9. Slaven Koprivnica (Croaţia) - Birkirkara FC (Malta)

10. Zimbru Chişinău (Moldova) - Okjeptes Kokşetau (Kazahstan)

11. Lisburn Distillery (Irlanda de Nord) - FC Zestafoni (Georgia)

12. Helsingborgs IF (Suedia) - MIKA Aştarak (Armenia)

13. Valletta FC (Malta) - Keflavik (Islanda)

14. FC Dinaburg (Letonia) - Nõmme Kalju (Estonia)

15. Buducnost Podgorica (Muntenegru) - Polonia Varşovia (Polonia)

16. Rudar Velenje (Slovenia) - Trans Narva (Estonia)

17. Motherwell FC (Scoţia) - Llanelli AFC (Ţara Galilor)

18. Siroki Brijeg (Bosnia) - FC Bananţ (Armenia)

19. Spartak Trnava (Slovacia) - Inter Baku (Azerbaidjan)

20. Dinamo Minsk (Belarus) - FK Renova (Macedonia)

21. Randers FC (Danemarca) - Linfield FC (Irlanda de Nord)

22. Simurq PFC (Azerbaidjan) - Bnei Yehuda Tel-Aviv (Israel)

23. The New Saints FC (Ţara Galilor) - Fram Reykjavik (Islanda).

Partidele vor avea loc la 2 iulie (turul) şi 9 iulie (returul).

Turul II preliminar:

Câştigătoarea meciului 4 - FK Qarabag (Azebaijan)

Pacos Ferreira (Portugalia) - Câştigătoarea meciului 10

Câştigătoarea meciului 15 - AC Juvenes Dogana (San Marino)

Sturm Graz (Austria) - Câştigătoarea meciului 18

FC Basel (Elveţia) - FC Santa Coloma (Andora)

Honka (Finlanda) - Bagor (Ţara Galilor)

Câştigătoarea meciului 8 - FK Petrovac (Macedonia)

FC St. Patrick (Irlanda ) - Câştigătoarea meciului 13

Omonia Nicosia (Cipru) - HB Torshan (Insulele Feroe)

NK Gorica (Slovenia) - Câştigătoarea meciului 2

Sigma Olomuc (Cehia) - Câştigătoarea meciului 23

Legia Varşovia - Câştigătoarea meciului 7

Falkirk (Scoţia) - FC Vaduz (Liehtestein)

Elfsborg (Suedia) - Câştigătoarea meciului 5

Rapid Viena (Austria) - Câştigătoarea meciului 6

Naftan (Belarus) - La Gantoise (Belgia)

Metalurg Liepaja (Letonia) - Dinamo Tbilisi (Georgia)

Differdange (Luxemburg) - NK Rijeka (Croaţia)

Suduva (Lituania) - Câştigătoarea meciului 21

Câştigătoarea meciului 3 - HJK Helsinki (Finlanda)

FK Milano (Macedonia) - Câştigătoarea meciului 9

Câştigătoarea meciului 20 - Tromso (Norvegia)

KR Reykjavik (Islanda) - Larissa (Grecia)

Brondby (Danemarca) - Flora Talin (Estonia)

AaB Aalborg (Danemarca) - Slavia Sarajevo (Bosnia-Herţegovina)

Steaua Bucureşti - Ujpest (Ungaria)

Metalurg Doneţk (Ucraina ) - Câştigătoarea meciului 1

Rabotniki (Macedonia) - Crusaders (Irlanda de Nord)

Câştigătoarea meciului 22 - Câştigătoarea meciului 14

NAC Breda (Olanda) - Gandzasar Kapan (Armenia)

Cherno More Varna (Bulgaria) - FK Iskra-Stali (Moldova)

FBK Kaunas - FK Sevojno (Serbia)

Flamurtari (Albania) - Câştigătoarea meciului 17

Câştigătoarea meciului 11 - Câştigătoarea meciului 12

Skonto Riga (Letonia) - Derry City (Irlanda)

Sliema Wanderers (Malta) - Maccabi Netanya (Israel)

Tobol Kostanay (Kazahtan) - Galatasaray (Turcia)

Câştigătoarea meciului 16 - Steaua Roşie Belgrad (Serbia)

FK Sarajevo (Bosnia Herţegovina) - Câştigătoarea meciului 19

Partidele vor avea loc la 16 iulie (turul) şi 23 iulie (returul).

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Asta nu se face: un şofer a accidentat un copilaş şi a plecat de la locul accidentului!

Sâmbătă, 19 August 2017
2678

S-a întâmplat în apropierea intersecţiei dintre Bulevardul Mihai Eminescu cu strada Mihail Kogălniceanu, atunci când o mamă şi copilaşul de trei ani se angajaseră î...

Adolescenta rănită la Darabani, transferată la Iaşi

Sâmbătă, 19 August 2017
1271

Cu echipajul elicopterului SMURD implicat în salvarea victimelor de la Tătăruș, județu Iași, transportul pe cale aeriană a adolescentei de 16 ani din Darabani la o clinică de specialitate...

IMPACT într-o intersecţie din Parcul Tineretului! Două persoane trimise la spital! FOTO

Sâmbătă, 19 August 2017
3701

Două persoane au ajuns la Unitatea de Primire a Urgenţelor în urma unui accident rutier care a avut loc sâmbătă după-amiază pe strada Săvenilor, la intersecţie cu Aleea Carmen Sylv...