Programul meciurilor din turul III preliminar al Ligii Europa

Programul meciurilor din turul III preliminar al Ligii Europa
Programul complet al meciurilor din turul III preliminar al Ligii Europa, stabilit în urma tragerii la sorţi ce a avut loc, vineri, la Nyon:

SC Vaslui (România) - Omonia Nicosia (Cipru) / HB Torshavn (Insulele Feroe)

Steaua Bucureşti (România) / Ujpest (Ungaria) - Flamurtari (ALB) / FC Motherwell (Scoţia)

FK Sarajevo (Bosnia) - Spartak Trnava (Slovacia) - Zestafoni (Georgia) / Helsingborgs IF (Suedia)

Fredrikstad (Norvegia) - Lech Poznan (Polonia)

AS Roma (Italia) - Naftan Novopolotsk (Belarus) / La Gantoise (Belgia)

Differdange (Luxemburg) / HNK Rijeka (Croaţia) - Metalist Harkov (Ucraina)

Aalborg (Danemarca) / Slavia Sarajevo (Bosnia) - MFK Kosice (Slovacia)

IFK Goteborg (Suedia) - Hapoel Tel-Aviv (Israel)

PSV Eindhoven (Olanda) - Cherno More Varna (Bulgaria) / Iskra-Stali (Moldova)

Valerenga (Norvegia) - PAOK Salonic (Grecia)

Metalurg Doneţk (Ucraina) / MTZ-RIPO Minsk (Belarus) - NK Ljubljana (Slovenia)

APOP Kinyras Peyias (Cipru) - Rapid Viena (Austria) / KS Vllaznia (Albani)

Honka Espoo (Finlanda) / Bangor City (Ţara Galilor) - Rosenborg (Norvegia) / FK Qarabag (Azerbaidjan)

Falkirk FC (Scoţia) / FC Vaduz (Liehtenstein) - Slovan Liberec (Cehia)

FK Suduva (Lituania) / Randers FC (Danemarca) - Hamburger SV (Germania)

FC Saint Patrick (Irlanda) - FC Valletta (Malta) / Krylya Sovetov Samara (Rusia)

Dinamo Minsk (Belarus) / Tromso (Norvegia) - FK Milano (Mecedonia) - Slaven Koprivnica (Croaţia)

Brondby (Danemarca) / Flora Tallin (Estonia) - Legia Varşovia (Poloni) / Olimpi Rustavi (Georgia)

Vojvodina (Serbia) - Austria Viena (Austria)

ŢSKA Sofia (Bulgaria) - Skonto Riga (Letonia) / Derry City (Irlanda)

MSK Zilina (Slovacia) / Dacia Chişinău ( Moldova )- Hajduk Split (Croaţia)

SC Braga (Portugalia) - Elfsborg (Suedia) / FC Haladas (Ungaria)

Aberdeen (Scoţia) - Sigma Olomouc (Cehia) / Fram Reykjavík (Islanda)

FK Rabotnicki (Macedonia) / Crusaders FC (Irlanda de Nord) - Odense BK (Danemarca)

FBK Kaunas (Lituania) / FK Sevojno (Serbia) - Lille (Franţa)

Anorthosis Famagusta (Cipru) / FK Petrovac (Muntenegru) - Sturm Graz (Austria) / Siroki Brijeg (Bosnia)

Fenerbahce (Turcia) - Honved Budapest (Ungaria)

Bnei Yehuda Tel-Aviv (Israel) / FC Dinaburg (Letonia) - Pacos Ferreira (Portugalia) / Zimbru Chişinău (Moldova)

FC Bruges (Belgia) - NK Gorica (Slovenia) / FC Lahti (Finlanda)

Athletic Bilbao (Spania) - Young Boys (Elveţia)

KR Reykjavík (Islanda) / FC Larissa (Grecia) - FC Basel (Elveţia) / Santa Coloma (Andora)

Tobol Kostanay (Kazahstan) / Galatasaray (Turcia ) - Sliema Wanderers (Malta) / Maccabi Netanya (Israel)

Metalurg Liepajas (Letonia) / Dinamo Tbilisi (Georgia) - Rudar Velenje (Slovenia) / Steaua Roşie Belgrad (Serbia)

Polonia Varşovia (Polonia) / Juvenes-Dogana (San Marino) - NAC Breda (Olanda) / Gandzasar Kapan (Armenia)

FK Vetra (Lituania) / HJK Helsinki (Finlanda) - Fulham (Anglia).

Manşa tur a acestor întâlniri va avea loc pe 30 iulie, în vreme ce returul este programat la 6 august.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Fetiţă în stare gravă după ce a căzut de la etaj!

Vineri, 18 August 2017
3534

Nefericitul eveniment a avut loc, joi seara, în municipiul Dorohoi. Cel mai probabil, rămasă nesupravegheată, copila a deschis geamul de la cameră şi s-a urcat pe pervaz căzând de la...

Accident groaznic! Şi-a prins mâna într-o şişcorniţă!

Vineri, 18 August 2017
2088

Femeia toca coceni cu o şişcorniţă dar la un moment dat utilajul s-a blocat. Fără a-l opri a băgat mâna în interior, dar într-o fracţiune de secundă maşinăria s-a pus din ...

LPF a anunțat programul și televizările etapei a 8-a! Când se joacă FCSB - FC Botoșani!

Vineri, 18 August 2017
553

Etapa va începe pe 25 august, cu meciul Astra - Juventus București, care se joacă de la ora 18:30. Dinamo va juca sâmbătă, de la ora 21:00, pe terenul celor de la FC Voluntari. Partida...