Programul meciurilor din turul III preliminar al Ligii Europa

Programul meciurilor din turul III preliminar al Ligii Europa
Programul complet al meciurilor din turul III preliminar al Ligii Europa, stabilit în urma tragerii la sorţi ce a avut loc, vineri, la Nyon:

SC Vaslui (România) - Omonia Nicosia (Cipru) / HB Torshavn (Insulele Feroe)

Steaua Bucureşti (România) / Ujpest (Ungaria) - Flamurtari (ALB) / FC Motherwell (Scoţia)

FK Sarajevo (Bosnia) - Spartak Trnava (Slovacia) - Zestafoni (Georgia) / Helsingborgs IF (Suedia)

Fredrikstad (Norvegia) - Lech Poznan (Polonia)

AS Roma (Italia) - Naftan Novopolotsk (Belarus) / La Gantoise (Belgia)

Differdange (Luxemburg) / HNK Rijeka (Croaţia) - Metalist Harkov (Ucraina)

Aalborg (Danemarca) / Slavia Sarajevo (Bosnia) - MFK Kosice (Slovacia)

IFK Goteborg (Suedia) - Hapoel Tel-Aviv (Israel)

PSV Eindhoven (Olanda) - Cherno More Varna (Bulgaria) / Iskra-Stali (Moldova)

Valerenga (Norvegia) - PAOK Salonic (Grecia)

Metalurg Doneţk (Ucraina) / MTZ-RIPO Minsk (Belarus) - NK Ljubljana (Slovenia)

APOP Kinyras Peyias (Cipru) - Rapid Viena (Austria) / KS Vllaznia (Albani)

Honka Espoo (Finlanda) / Bangor City (Ţara Galilor) - Rosenborg (Norvegia) / FK Qarabag (Azerbaidjan)

Falkirk FC (Scoţia) / FC Vaduz (Liehtenstein) - Slovan Liberec (Cehia)

FK Suduva (Lituania) / Randers FC (Danemarca) - Hamburger SV (Germania)

FC Saint Patrick (Irlanda) - FC Valletta (Malta) / Krylya Sovetov Samara (Rusia)

Dinamo Minsk (Belarus) / Tromso (Norvegia) - FK Milano (Mecedonia) - Slaven Koprivnica (Croaţia)

Brondby (Danemarca) / Flora Tallin (Estonia) - Legia Varşovia (Poloni) / Olimpi Rustavi (Georgia)

Vojvodina (Serbia) - Austria Viena (Austria)

ŢSKA Sofia (Bulgaria) - Skonto Riga (Letonia) / Derry City (Irlanda)

MSK Zilina (Slovacia) / Dacia Chişinău ( Moldova )- Hajduk Split (Croaţia)

SC Braga (Portugalia) - Elfsborg (Suedia) / FC Haladas (Ungaria)

Aberdeen (Scoţia) - Sigma Olomouc (Cehia) / Fram Reykjavík (Islanda)

FK Rabotnicki (Macedonia) / Crusaders FC (Irlanda de Nord) - Odense BK (Danemarca)

FBK Kaunas (Lituania) / FK Sevojno (Serbia) - Lille (Franţa)

Anorthosis Famagusta (Cipru) / FK Petrovac (Muntenegru) - Sturm Graz (Austria) / Siroki Brijeg (Bosnia)

Fenerbahce (Turcia) - Honved Budapest (Ungaria)

Bnei Yehuda Tel-Aviv (Israel) / FC Dinaburg (Letonia) - Pacos Ferreira (Portugalia) / Zimbru Chişinău (Moldova)

FC Bruges (Belgia) - NK Gorica (Slovenia) / FC Lahti (Finlanda)

Athletic Bilbao (Spania) - Young Boys (Elveţia)

KR Reykjavík (Islanda) / FC Larissa (Grecia) - FC Basel (Elveţia) / Santa Coloma (Andora)

Tobol Kostanay (Kazahstan) / Galatasaray (Turcia ) - Sliema Wanderers (Malta) / Maccabi Netanya (Israel)

Metalurg Liepajas (Letonia) / Dinamo Tbilisi (Georgia) - Rudar Velenje (Slovenia) / Steaua Roşie Belgrad (Serbia)

Polonia Varşovia (Polonia) / Juvenes-Dogana (San Marino) - NAC Breda (Olanda) / Gandzasar Kapan (Armenia)

FK Vetra (Lituania) / HJK Helsinki (Finlanda) - Fulham (Anglia).

Manşa tur a acestor întâlniri va avea loc pe 30 iulie, în vreme ce returul este programat la 6 august.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

10.000 de tineri părăsesc România în acest an pentru a studia în străinătate

astăzi, 19:34
129

Cele mai căutate sunt cele din Marea Britanie, Danemarca şi Olanda. Şansele de a studia la cel mai înalt nivel, dar şi haosul din învăţământul românesc, sunt principalel...

Parintilor care se tem de cadrele didactice

astăzi, 18:33
175

- Silviu, auzi, nu vrei tu să te duci la şedinţa cu părinţii?, începe cu prudenţă Luminiţa.- Ce s-a întâmplat?- Silviu, eu nu pot să stau de vorbă cu diriginta lui ...

Sfântul Ilie, aducătorul de ploi. Superstiţii în tradiţia populară de Sânt Ilie

astăzi, 17:55
409

Sfântul Ilie 2018. Tradiţii şi obiceiuri de Sfântul Ilie. Sfântul Ilie este cinstit de creştini, vineri, ca aducător de ploi, după ce, prin rugăciunea sa, a salvat de la moarte...