Programul meciurilor din turul III preliminar al Ligii Europa

Programul meciurilor din turul III preliminar al Ligii Europa
Programul complet al meciurilor din turul III preliminar al Ligii Europa, stabilit în urma tragerii la sorţi ce a avut loc, vineri, la Nyon:

SC Vaslui (România) - Omonia Nicosia (Cipru) / HB Torshavn (Insulele Feroe)

Steaua Bucureşti (România) / Ujpest (Ungaria) - Flamurtari (ALB) / FC Motherwell (Scoţia)

FK Sarajevo (Bosnia) - Spartak Trnava (Slovacia) - Zestafoni (Georgia) / Helsingborgs IF (Suedia)

Fredrikstad (Norvegia) - Lech Poznan (Polonia)

AS Roma (Italia) - Naftan Novopolotsk (Belarus) / La Gantoise (Belgia)

Differdange (Luxemburg) / HNK Rijeka (Croaţia) - Metalist Harkov (Ucraina)

Aalborg (Danemarca) / Slavia Sarajevo (Bosnia) - MFK Kosice (Slovacia)

IFK Goteborg (Suedia) - Hapoel Tel-Aviv (Israel)

PSV Eindhoven (Olanda) - Cherno More Varna (Bulgaria) / Iskra-Stali (Moldova)

Valerenga (Norvegia) - PAOK Salonic (Grecia)

Metalurg Doneţk (Ucraina) / MTZ-RIPO Minsk (Belarus) - NK Ljubljana (Slovenia)

APOP Kinyras Peyias (Cipru) - Rapid Viena (Austria) / KS Vllaznia (Albani)

Honka Espoo (Finlanda) / Bangor City (Ţara Galilor) - Rosenborg (Norvegia) / FK Qarabag (Azerbaidjan)

Falkirk FC (Scoţia) / FC Vaduz (Liehtenstein) - Slovan Liberec (Cehia)

FK Suduva (Lituania) / Randers FC (Danemarca) - Hamburger SV (Germania)

FC Saint Patrick (Irlanda) - FC Valletta (Malta) / Krylya Sovetov Samara (Rusia)

Dinamo Minsk (Belarus) / Tromso (Norvegia) - FK Milano (Mecedonia) - Slaven Koprivnica (Croaţia)

Brondby (Danemarca) / Flora Tallin (Estonia) - Legia Varşovia (Poloni) / Olimpi Rustavi (Georgia)

Vojvodina (Serbia) - Austria Viena (Austria)

ŢSKA Sofia (Bulgaria) - Skonto Riga (Letonia) / Derry City (Irlanda)

MSK Zilina (Slovacia) / Dacia Chişinău ( Moldova )- Hajduk Split (Croaţia)

SC Braga (Portugalia) - Elfsborg (Suedia) / FC Haladas (Ungaria)

Aberdeen (Scoţia) - Sigma Olomouc (Cehia) / Fram Reykjavík (Islanda)

FK Rabotnicki (Macedonia) / Crusaders FC (Irlanda de Nord) - Odense BK (Danemarca)

FBK Kaunas (Lituania) / FK Sevojno (Serbia) - Lille (Franţa)

Anorthosis Famagusta (Cipru) / FK Petrovac (Muntenegru) - Sturm Graz (Austria) / Siroki Brijeg (Bosnia)

Fenerbahce (Turcia) - Honved Budapest (Ungaria)

Bnei Yehuda Tel-Aviv (Israel) / FC Dinaburg (Letonia) - Pacos Ferreira (Portugalia) / Zimbru Chişinău (Moldova)

FC Bruges (Belgia) - NK Gorica (Slovenia) / FC Lahti (Finlanda)

Athletic Bilbao (Spania) - Young Boys (Elveţia)

KR Reykjavík (Islanda) / FC Larissa (Grecia) - FC Basel (Elveţia) / Santa Coloma (Andora)

Tobol Kostanay (Kazahstan) / Galatasaray (Turcia ) - Sliema Wanderers (Malta) / Maccabi Netanya (Israel)

Metalurg Liepajas (Letonia) / Dinamo Tbilisi (Georgia) - Rudar Velenje (Slovenia) / Steaua Roşie Belgrad (Serbia)

Polonia Varşovia (Polonia) / Juvenes-Dogana (San Marino) - NAC Breda (Olanda) / Gandzasar Kapan (Armenia)

FK Vetra (Lituania) / HJK Helsinki (Finlanda) - Fulham (Anglia).

Manşa tur a acestor întâlniri va avea loc pe 30 iulie, în vreme ce returul este programat la 6 august.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Asociația "Down Activ" Moldova şi Fundaţia Special Olympics România susţin tinerii cu dizabilităţi intelectuale

astăzi, 17:00
30

Asociația "Down Activ" Moldova derulează în Botoşani, în perioada 21 ianuarie – 21 martie 2018 proiectul naţional "Sportul modelează vieţile persoanelor cu ...

O persoană a fost reţinută, în urma descinderilor procurorilor DIICOT

astăzi, 15:19
418

Ancheta coordonată de procurorii DIICOT a dus la reţinerea unui bărbat din comuna Păltiniş, acuzat de plasare de bancnote false, ceilalţi doi complici aduşi la audieri având calitatea de ...

Anchetă la nivelul școlii în cazul cadrului didactic care a produs un accident, fiind sub influența băuturilor alcoolice

astăzi, 15:15
725

Învățătoarea în vârstă de 34 de ani, care a provocat, joi dimineață, un accident pe raza localității Victoria, din comuna Stăuceni, eveniment rutier în urma căruia o ...