Costel Enache, nervos pe arbitri: Şi arbitrii pot greşi, însă nu ştiu de ce o fac totdeauna împotriva echipei noastre

Antrenorul FC Botoşani a răbufnit prima dată, public, împotriva arbitrilor. Costel Enache a reclamat că primul gol marcat de FCSB a fost din offside. 

Costel Enache, nervos pe arbitri: Şi arbitrii pot greşi, însă nu ştiu de ce o fac totdeauna împotriva echipei noastre

Costel Enache a spus că este de părere că fotbalul este un sport supus greşelii atât de jucători cât şi de arbitri, însă nu este de acord ca arbitrii să greşească doar împotriva echipei sale.

Tehnicianul a spus că jucătorii săi au intrat timizi în joc, în mod neexplicabil şi golul primit chiar înainte a se intra la vestiare. În opinia acestuia înfrângerea este mai greu de digerat din punctul de vedere al scorului final, nu neapărat al jocului prestat. 

„Nu este o seară bună, e tristă şi greu de digerat. Înfrângere mai greu de digerat din punct de vedere al scorului, nu neapărat al jocului. Fotbalul este un joc predispus greşelilor şi noi greşim şi arbitrii, dar nu ştiu de ce totdeauna împotriva noastră. E greu să pleci la pauză, în ultimul minut cu un gol primit din offside. Nu suntem favoriţi la play-off, ne luptăm pentru şansa pe care ne-am creat-o singuri. Poate trecem printr-un moment defavorabil şi poate sunt destabilizări mentale după un rezultat nefavorabil. Poate fi un complex cu FCSB, parcă nu am avut aceeaşi încredere ca de obicei. Prima repriză a fost un pic prea timidă de cât ar fi trebuit. Trebuie să tragem o linie să vedem care e problema. M-aş bucura dacă ar fi un complex doar împotriva unui singur club", a declarat Costel Enache. 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Căruțaș la spital, după ce o mașină a acroșat atelajul!

astăzi, 10:56
514

Marți, un bărbat în vârstă de 44 de ani se deplasa cu mașina pe drumul naţional DN 29 A. Pe raza localităţii Bajura, conducătorul auto a acroșat o căruță care se deplasa p...

Dosar penal pentru 20 de pachete de țigări

astăzi, 10:48
158

Poliţiştii oraşului Ştefăneşti care acționau, marți, pe raza comunei Româneşti au oprit pentru control un autoturism condus de un bărbat de 62 de ani, din municipiul Botoşani.Cu...

Pieton rănit de mașina condusă de un șofer de 19 ani!

astăzi, 10:43
143

În cursul zilei de marți, un tânăr de 19 ani, din comuna Cordăreni, se deplasa cu autoturismul pe drumul judeţean DJ 298. Pe raza comunei de domiciliu, a surprins şi accidentat u...