Costel Enache, nervos pe arbitri: Şi arbitrii pot greşi, însă nu ştiu de ce o fac totdeauna împotriva echipei noastre

Antrenorul FC Botoşani a răbufnit prima dată, public, împotriva arbitrilor. Costel Enache a reclamat că primul gol marcat de FCSB a fost din offside. 

Costel Enache, nervos pe arbitri: Şi arbitrii pot greşi, însă nu ştiu de ce o fac totdeauna împotriva echipei noastre

Costel Enache a spus că este de părere că fotbalul este un sport supus greşelii atât de jucători cât şi de arbitri, însă nu este de acord ca arbitrii să greşească doar împotriva echipei sale.

Tehnicianul a spus că jucătorii săi au intrat timizi în joc, în mod neexplicabil şi golul primit chiar înainte a se intra la vestiare. În opinia acestuia înfrângerea este mai greu de digerat din punctul de vedere al scorului final, nu neapărat al jocului prestat. 

„Nu este o seară bună, e tristă şi greu de digerat. Înfrângere mai greu de digerat din punct de vedere al scorului, nu neapărat al jocului. Fotbalul este un joc predispus greşelilor şi noi greşim şi arbitrii, dar nu ştiu de ce totdeauna împotriva noastră. E greu să pleci la pauză, în ultimul minut cu un gol primit din offside. Nu suntem favoriţi la play-off, ne luptăm pentru şansa pe care ne-am creat-o singuri. Poate trecem printr-un moment defavorabil şi poate sunt destabilizări mentale după un rezultat nefavorabil. Poate fi un complex cu FCSB, parcă nu am avut aceeaşi încredere ca de obicei. Prima repriză a fost un pic prea timidă de cât ar fi trebuit. Trebuie să tragem o linie să vedem care e problema. M-aş bucura dacă ar fi un complex doar împotriva unui singur club", a declarat Costel Enache. 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

CFR Cluj - FC Botosani, scor 1-1 în prima etapă a noului sezon din Liga 1!

Vineri, 20 Iulie 2018
314

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, cu FC Botosani, in prima etapa a noului sezon din Liga 1. Clujenii au deschis scorul in minutul 26 prin Paulo Vinicius, cu o lovitura de cap, dar au fo...

Carmen Dan despre scrisoarea politistilor: Sa nu se gandeasca nimeni ca poate face orice in trafic. Nu va fi haos!

Vineri, 20 Iulie 2018
319

Ministrul de Interne, Carmen Dan, a declarat, vineri, la Dragasani, ca modificarile din Codul Rutier vor fi adaptate astfel incat sa respecte legea, referindu-se la scrisoarea transmisa de Grupul Poli...

Proiectul prin care poți plăti o amendă rutieră în 15 zile a fost aprobat

Vineri, 20 Iulie 2018
379

Desigur, întreaga știre nu te afectează dacă respecți mereu legea și nu ești pasibil să primești o amendă rutieră. Practic, pentru șoferii corecți, care conduc cu viteza legală și urmea...