Costel Enache, nervos pe arbitri: Şi arbitrii pot greşi, însă nu ştiu de ce o fac totdeauna împotriva echipei noastre

Antrenorul FC Botoşani a răbufnit prima dată, public, împotriva arbitrilor. Costel Enache a reclamat că primul gol marcat de FCSB a fost din offside. 

Costel Enache, nervos pe arbitri: Şi arbitrii pot greşi, însă nu ştiu de ce o fac totdeauna împotriva echipei noastre

Costel Enache a spus că este de părere că fotbalul este un sport supus greşelii atât de jucători cât şi de arbitri, însă nu este de acord ca arbitrii să greşească doar împotriva echipei sale.

Tehnicianul a spus că jucătorii săi au intrat timizi în joc, în mod neexplicabil şi golul primit chiar înainte a se intra la vestiare. În opinia acestuia înfrângerea este mai greu de digerat din punctul de vedere al scorului final, nu neapărat al jocului prestat. 

„Nu este o seară bună, e tristă şi greu de digerat. Înfrângere mai greu de digerat din punct de vedere al scorului, nu neapărat al jocului. Fotbalul este un joc predispus greşelilor şi noi greşim şi arbitrii, dar nu ştiu de ce totdeauna împotriva noastră. E greu să pleci la pauză, în ultimul minut cu un gol primit din offside. Nu suntem favoriţi la play-off, ne luptăm pentru şansa pe care ne-am creat-o singuri. Poate trecem printr-un moment defavorabil şi poate sunt destabilizări mentale după un rezultat nefavorabil. Poate fi un complex cu FCSB, parcă nu am avut aceeaşi încredere ca de obicei. Prima repriză a fost un pic prea timidă de cât ar fi trebuit. Trebuie să tragem o linie să vedem care e problema. M-aş bucura dacă ar fi un complex doar împotriva unui singur club", a declarat Costel Enache. 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Caravana SMURD "Fii pregătit!" a poposit, sâmbătă, la Darabani! FOTO

Sâmbătă, 21 Aprilie 2018
224

Zeci de dărăbăneni au participat, sâmbătă, la cursurile organizate în cadrul caravanei SMURD "Fii pregătit", care a ajuns pentru a treia oară în județul Botoșani.Misiunea Caravanei e...

"Romania - Te iubesc!", la Liceul "Demostene Botez" Trusesti! FOTO

Sâmbătă, 21 Aprilie 2018
451

In anul centenarului, elevii Liceului "Demostene Botez" Trusesti au evidentiat printr-o activitate desfasurata in saptamana "Scoala Altfel" cel putin 100 de motive p...

Peste 1000 de oameni pe dealul Polonic, la Dorohoi! FOTO

Sâmbătă, 21 Aprilie 2018
1668

Pe dealul Polonic de la Dorohoi continuă plantările începute în urmă cu câțiva ani, la acțiunea care este în plină desfășurare participând aproximativ 1200 d...