Victorie categorică pentru FC Botoșani, împotriva rușilor de la Amkar FC!
SPORT

FC Botosani a incheiat turneul de pregatire din Antalya cu o victorie categorica obtinuta in fata echipei de pe locul 6, Amkar FC.

Botosanenii au deschis scorul in minutul 23, printr-un penalty executat de capitanul Gabriel Vasvari. In minutele de prelungiri ale primei reprize, FC Botosani a reusit sa se desprinda la scorul de 3-0, tot in urma unei lovituri de la 11 m. De aceasta data a executat Andrei Hergheligiu.

FC Botosani a atacat si in repriza a doua, iar in minutul 50, acelasi Andrei Hergheligiu a dus scorul la 3-0, de data aceasta in urma unei actiuni. Acesta avea sa fie si scorul final al meciului.

Leo Grozavu a inceput partida cu rusii cu Albut - Ungurusan, Miron, Burca, Musat - Bordeianu, Vasvari, Endrick, Roman - Hergheligiu si Elek, iar pe parcursul meciului au mai intrat Tincu, Patache, Carstocea, Bus, Greu, Fulop L. si Tarnovan.

Jucatorii botosaneni se vor intoarce joi spre casa, iar sambata viitoare vor juca pe teren propriu cu Concordia Chiajna.