INCREDIBIL! FC Botosani a pierdut victoria la ultima faza! Meciul decis de doua penalty-uri!
SPORT

FC Botosani a terminat la egalitate meciul cu Pandurii Targu Jiu, scor 1-1, dupa un meci cu trei penalty-uri, insa doar douar au fost transformate in gol .

Botosanenii au beneficiat de primul panalty in minutul 14, atunci cand Golofca a fost faultat in careu. Vasvari a executat in stilul sau, insa Popescu a aparat. In minutul 41, Golofca a fost faultat din nou in careu, insa de aceasta data Vasvari a reusit sa marcheze.

Botosanenii au avut cateva ocazii importante insa nu au fost transformate in gol. In repriza a doua echipa lui Leo Grozavu a scazut ritmul, iar dupa ce Golofca a fost schimbat, jucatorii gazdelor s-au aruncat in careul botosanenilor. In minutul 93, Musat a faultat in careu, iar Catalin Popa a aratat punctul cu var. Paul Pacurar a transformat si a adus un punct oltenilor.

Echipele de start:

Pandurii: Daniel Popescu - Samson, Ene, Ilie, Buşu - Zaina, Cioinac - Firţulescu, Paul Păcurar, Hlistei - Negruţ Rezerve: Stanca, Negoiţă, Tătaru, Stana, Trifu, Hamed, Pârcălabu
Antrenor. Flavius Stoican

FC Botoşani: Cobrea - Unguruşan, Miron, Tincu, Muşat - Vaşvari, Bordeianu - Roman, Dos Santos, Golofca - Herghelegiu Rezerve: Albuţ, Burcă, Cârstocea, Buş, Moruţan, Elek, Fulop
Antrenor: Leo Grozavu.

Pandurii Targu Jiu - FC Botosani 1-1 (FINAL)

Min 1: A inceput meciul

Min 14: PENALTY pentru FC Botosani! A executat Gabriel Vasvari, insa portarul Daniel Popescu a retinut. Vasvari nu mai ratase o lovitura de la 11 m de pe 27 februarie 2015, intr-un meci cu Petrolul Ploiesti.

- Este al doilea penalty ratat de Vasvari de cand este la FC Botosani.

Min 35: Trei jucatori de la gazde au fost avertizati cu cartonase galbene: Cornel Ene, Sergiu Negrut si Samson Nwabueze

Min 41: GOOOOOL FC BOTOSANI! Golofca a obtinut un nou penalty, a executat din Vasvari, insa de aceasta data a reusit sa inscrie. Samson a fost iertat de cel de-al doilea cartonas galben. 0-1

Min 45: PAUZA

Min 56: Cartonas galben pentru Catalin Golofca si va rata meciul urmator

Min 59: Cartonas galben si pentru Miron

Min 70: Intra Morutan la FC Botosani in locul lui Dos Santos

Min 71: Cartonas galben pentru Morutan

Min 93: GOL PANDURII! Penalty facut de Musat si transformat de fostul jucator al Botosaniului, Paul Pacurar. 1-1 final