LIVE TEXT - FC Botoșani - Dinamo 0-1

Partida dintre FC Botoșani - Dinamo, care inițial fusese programată pe 18 martie, se joacă astăzi, de la 18:00, pe Stadionul Municipal din Botoșani.

Echipa de start a botoșănenilor este formată din: Cobrea - A. Miron, A. Burcă, Plămadă - Unguruşan, Tincu, Achim, Oaidă - M. Roman, Golubovici, Golofca Rezerve: Pap, Cucu, Moruţan, Fulop, Serediuc, Acsinte, Axente

Echipa de start a dinamovistilor este formată din: Penedo - Corbu, Marici, Katsikas, Olteanu - Mahlangu, Nistor - Hanca, Pesic, Salomao - Nemec Rezerve: Muţiu, Moldoveanu, Popa, Fl. Grigore, M. Popescu, Romera, Monroy

Meciul face parte din prima partidă al play-out-lui. Este un meci important pentru cei de la FC Botoșani deoarece ei sunt pe locul 2 în clasament cu 22 de puncte, Dinamo fiind prima în clasament cu 23 de puncte.

Prima repriză a luat sfârșit 0-0.

O primă repriză tensionată deoarece Dinamo a avut 3 ocazii de gol, Fc Botoșani având doar 1.

Repriza a doua a început rău pentru dinamoviști. Diogo Salomao Primind cartonaș roșu în minutul 51

Robert Moldoveanu punctează și aduce Dinamo în avantaj, 0-1!

Meciul a luat sfârșit, rezultatul final este 0-1 pentru dinamoviști.