FCM Dorohoi a castigat amicalul cu Bucovina Radauti (2-0). Ivasca, omul meciului!

FCM Dorohoi a disputat, sambata, un nou meci amical, de aceasta data cu cei de la Bucovina Radauti, echipa din Liga a III-a. Dorohoienii s-au impus cu scorul de 2-0, gratie golurilor marcate de Augustin Ivasca si Adrian Cososchi.

FCM-ul a deschis scorul in minutul 19, atunci cand veteranul Augustin Ivasca a executat o lovitura de la 11 m, portarul a aparat, insa jucatorul Dorohoiului a fost pe faza si a trimis in poarta din a doua incercare. In minutul 21, elevii pregatiti de Vespazian Colban au fost la un pas de a duce scorul la 2-0, insa Alexandru Vrabie a trimis balonul in bara.

Totusi, golul de 2-0 a venit in minutul 48, atunci cand Ivasca a executat perfect un corner, balonul a ajuns la Cososchi, iar fundasul dorohoienilor a trimis in poarta.

Pana la finalul meciului nu s-a mai marcat, iar FCM Dorohoi se pregateste de un noua partida amicala, pe 21 februarie, in compania colegilor de la Rapid CFR Suceava.