Impact pe trecerea de pietoni! Copil luat pe capotă de un autoturism! FOTO
UPDATE!

Un accident rutier a avut loc vineri seară la intersecţia dintre Împărat Traian cu Octav Onicescu, un copil fiind izbit de un autoturism pe trecerea de pietoni.

Un VW Polo circula dinspre Răchiţi către sediul ISU şi înainte de sensul giratoriu, maşina a lovit un copil de 8 ani care susţine că era angajat în traversare pe marcajul pietonal.

Problema este că băiatul se afla pe bicicletă în momentul în care s-a angajat în traversare, șoferul susținând că acesta a apărut dintr-odată de după mașinile parcate. Impactul a fost suficient de puternic încât să spargă parbrizul maşinii, însă copilul a scăpat teafăr din evenimentul rutier. Cadrele medicale de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă l-au investigat la faţa locului, însă băiatul nu a fost transportat la spital, la fața locului ajungând și mama acestuia, care a refuzat transportul.

Poliţiştii continuă cercetările pentru a stabili circumstanţele în care s-a produs accidentul însă deocamdată se pare că vina aparţine copilului care a traversat pe bicicletă.

UPDATE:
Deşi a refuzat ca fiul ei să fie transportat la spital de către echipajul cu medic de la Serviciul de Ambulanţă sosit la locul accidentului, mama s-a răzgândit între timp, astfel că a sunat la 112 şi a solicitat să-i fie trimisă o ambulanţă pentru că băiatul se simte rău.









 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Claudiu, tânărul mort în accidentul de la „Zidul Morții”, a lăsat în urmă o soție iubitoare și doi copii!

astăzi, 09:31

Tragedia a avut loc, vineri dimineață. Mașina pe care tânărul o conducea s-a izbit în cunoscutul „Zidul Morții” de la intrare în Suceava. Vestea că tânărul d...

Permis de conducere ucrainean fals, descoperit de polițiștii de frontieră botoșăneni!

astăzi, 08:56

În data de 26 iunie a.c., în jurul orei 11:00, în Punctul de Trecere a Frontierei Racovăț – ITPF Iaşi s-a prezentat pentru efectuarea formalităților de control, pentru a i...

NOAPTEA TRECUTĂ! O bunică de 91 de ani a rămas fără locuință, după un puternic incendiu!

astăzi, 08:14

O femeie de 91 de ani din localitatea Chișcăreni, orașul Săveni, a rămas fără locuință în urma unui incendiu produs noaptea trecută. Alarma a fost dată de un localnic, care a obser...