Grupul de firme Casa Painii angajeaza Director de Vanzari

Dezvoltarea activitatii de distributie si restructurarea activitatilor comerciale in contextul actual impun o abordare noua a grupului de firme Casa Painii din punct de vedere al modului in care percepem apropierea fata de clienti.
Astfel, ne dorim alaturi un coleg care sa sustina acest demers si impreuna cu el sa atingem noi obiective.

Candidatul ideal

- Experienta de minimum 2 ani in domeniul vanzarilor (FMCG);

- Studii superioare finalizate;
- Minim 2 ani experienta intr-o functie de conducere; cursurile de specializare in domeniul management/vanzari reprezinta un avantaj;
- O buna cunoastere/intelegere a pietei de profil
- Abilitati de comunicare, negociere, lucru in echipa, orientare catre rezultate;
- Abilitati privind planificarea activitatii, flexibilitate, dinamism;
- Permis auto categoria B.

Descrierea jobului

- Planifica, organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatea de vanzari in zona alocata pentru produsele de panificatie si patiserie;

- Construieste si implementeaza planul de vanzari pe segmentele: reteaua de magazine proprii, IKA, TT si HoReCa
- Gestioneaza informatiile despre piata, elaboreaza si aplica strategii de vanzare pentru indeplinirea obiectivelor;
- Dezvolta portofoliul de clienti;
- Elaboreaza bugetul de venituri si cheltuieli, definind politica de vanzari in functie de oportunitatile pietei;
- Organizeaza si supervizeaza activitatea locala pentru dezvoltarea canalelor de distributie;
- Monitorizeaza si evalueaza activitatea echipei de vanzari (Panificatie si Patiserie), propune masuri corective pentru stimularea cresterii vanzarilor;
- Stabileste planul de instruire specific pentru personalul din subordine;
- Participa la procesul de selectie si recrutare pentru echipa de vanzari

- Colaboreaza cu departamentul de marketing pentru a alinia strategiile de vanzari si de marketing
- Intocmeste rapoarte specifice activitatii de vanzari

Despre Casa Painii: In 2006 am construit fabrica de panificatie in standarde HACCP cu o capacitate de 24 to pe zi, in 2008 am facut cel mai frumos laborator de cofetarie si asa s-a nascut Casa Dulce, in 2014 am investit in linia de produse congelate.
Casa Painii inseamna 500 clienti, 24 puncte de vanzare proprii, partener pentru toate supermarketurile din zona si un portofoliu bogat si gustos de produse. Pentru toate acestea, responsabili suntem cei 160 colegi, care nu vom inceta sa multumim vreodata clientilor pentru ca ne ofera satisfactia muncii.

Asteptam CV si scrisoare de intentie la office@casa-painii.ro pana la data de 10 mai 2020, cu specificatia in subiect: pentru postul de director de vanzari.