SPECTACOL promis pe Municipal! Viitorul si Voluntari lupta pentru primul trofeul al noului sezon!
SPORT

In această seară, de la ora 21:00, pe stadionul Municipal din Botosani începe noul sezon al Ligii I. Viitorul şi FC Voluntari luptă pentru primul trofeu, Supercupa României. 

Gheorghe Hagi promite un meci spectaculos la Botoşani. ”Între noi și ei au ieșit întotdeauna meciuri bune. Uitați de istorie, de tradiție, pe care voi întotdeauna o puneți. Nu există, e un meci nou”, a spus Hagi la conferința de presă.

”E un trofeu important în joc, trebuie să-l câștigăm pentru că de aia ne-am pregătit”, a spus și George Țucudean.

Deţinătoarea Cupei, FC Voluntari, e gata să treacă de complexul Viitorul. Ilfovenii au pierdut toate cele opt meciuri în care au jucat în faţa trupei lui Hagi - șase în campionat şi două în amicale. ”Nu mă interesează ce a fost în trecut, important e că avem un trofeu pe masă. E o ocazie unică pentru mulți fotbaliști care nu au avut încă acest trofeu”, a afirmat Costin Lazăr, înaintea meciului.

”Sper să fie un spectacol fotbalistic din toate punctele de vedere, din care să ieșim noi câștigători”, a adăugat și Vasile Maftei.

Astra şi ASA Târgu Mureş sunt ultimele două câştigătoare ale Supercupei României.

Echipele probabile:

Viitorul: Rîmniceanu - Boli, Tîru, M. Constantin, Ganea - Casap, Nedelcu, Lopez - Chițu, Țucudean, Herea.
Antrenor: Gheorghe Hagi.

Voluntari: Balauru - Maftei, Balaur, M. Popescu, Acsinte - Răuță, Lazăr, Căpățână, Marinescu, Popadiuc - Bălan.
Antrenor: Claudiu Niculescu.

sursa: digisport.ro

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

”Se situează în afara partidului!” - PNL, reacție dură despre ”puciștii” liberali, printre care se află și un deputat din Botoșani!

astăzi, 15:00

PNL a transmis un punct de vedere despre guvernul Veștea dominat de PSD, în care se regăsesc și câțiva ”puciști liberali”. În viitorul Executiv ar urma să fie &rdqu...

Cine este Eduard Mititelu, inginerul propus de premierul Veştea ministru pentru transformare digitală!

astăzi, 14:42

Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare d...

Alfa New Protocol Engineering îl numește pe George Căpățînă în funcția de CEO

astăzi, 14:18

Alfa New Protocol Engineering (ANPE), companie dezvoltată printr-un parteneriat dintre Electro-Alfa International și New Protocol Group, anunță numirea lui George Căpățînă, un lider cu p...