Politică
Cristina Lăcătușu, ADU Botoșani: ”Am votat astăzi pentru un Botoșani modern!” (Foto, Video)
Candidata Alianței Dreapta Unită pentru președinția Consiliului Județean Botoșani s-a prezentat în această dimineață în secția de votare de la Colegiul Național ”Mihai Emi...
Prezența la vot la ora 10.00. Botoșani, peste media națională!
La ora 10.00, procentul prezenței la vot, la nivel național, este de 9,27%. Județul Botoșani se află peste acest procent, astfel încât 9.51% dintre botoșănenii cu drept de vot s-au ...
Cine sunt cei mai harnici votanți la Botoșani! Prezența la urne la ora 8.00
La ora 8.00, procentul prezenței la vot, în județul Botoșani, este peste media pe țară. Astfel, dacă la nivel național la ora 8.00 se prezentaseră la urne 1,97% dintre cetățenii cu dre...
S-au deschis urnele! Peste 375.000 de botoșăneni sunt așteptați astăzi la vot!
Botoșănenii își aleg astăzi, 9 iunie 2024, reprezentanții în consiliile locale și județene. Își ales primarii și președintele Consiliului Județean. Tot astăzi, româ...
Primele sesizări la Poliție în preziua alegerilor, la Botoșani!
Potrivit reprezentanților Inspectoratului de Poliție Județean Botoșani, dintre cele 17 incidente semnalate sâmbătă, 12 sunt în curs de verificare, iar cinci nu s-au confirmat.
Măsuri de siguranță dispuse în contextul alegerilor europarlamentare și locale
Angajații structurilor Ministerului Afacerilor Interne din județul Botoșani sunt pregătiți pentru asigurarea unui climat de linişte şi siguranţă publică, pe întreaga durată a desfăş...
Ionuț-Bogdan Cărăușu, candidat independent pentru Consiliul Local: Incluziunea și Sănătatea
Următoarele două puncte din programul meu pentru Botoșani vizează Incluziunea și Sănătatea.IncluziuneaPrin programul meu pentru Botoșani, îmi propun să reduc dificultățile cu ...
Doina Federovici: „Cosmin Andrei și Lucian Trufin sunt singurii care pot accelera dezvoltarea municipiului și județului Botoșani împreună cu echipa PSD de consilieri municipali și județeni”
Dragi botoșăneni, avem nevoie de persoane cu experiență și expertiză în administrație publică, care au dovedit că pot aduce fonduri europene, finaliza și genera proiecte pentru municip...
PNL Botoșani, Cătălin Flutur: Mesaj la finalul campaniei electorale!
Dragi prieteni,Vă rog să-mi permiteți să-mi încep mesajul finalului de campanie cu o povestire, care, desigur, are și un tâlc. Zilele acestea mi-am adus aminte de studenție. O s...
Invitatul de la Știri: Raluca Curelariu, candidat Alianța Dreapta Unită pentru Primăria Municipiului Botoșani
O nouă ediție a emisiunii Invitatul de la Știri. În studioul Știri Botoșani a ajuns Raluca Curelariu, candidata Alianței Dreapta Unită pentru Primăria Municipiului Botoșani.O invita...
Împreună vom reuși! Dreapta Unită va schimba calea Botoșaniului!
Astăzi, în Botoșani, vedem puterea adevărată a unității și a schimbării! Peste 150 de oameni s-au adunat pentru a arăta că DA, SE POATE!Împreună suntem o forță de neoprit....
PNL Botoșani, Valeriu Iftime: „Nu avem voie să uităm tragedia Alexandrei!” (video)
„Continuăm dezvoltarea"! Mai degrabă continuăm dezastrul din județul Botoșani…Spitale în care angajările se fac pe pile, locuri de muncă insuficiente, exod al populație...