Botoșănean implicat într-un accident soldat cu patru răniți și două mașini avariate!

Neatenția unei șoferițe ar fi putut conduce la o tragedie. Patru persoane au fost rănite, în timp ce mașinile implicate în accidentul rutier au fost avariate. Greșeala femeii care conducea este una elementară: nu s-a asigurat la schimbarea direcției de mers!

Sâmbătă, la ora 05.50, în timp ce conducea autoturismul pe strada Calea Bucovinei din municipiul Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava, în apropierea intersecției cu strada Nicolae Iorga, o femeie de 42 de ani, din localitate, a pătruns pe sensul opus cu intenția de a efectua o manevră de schimbare a direcției de mers spre stânga, fără să acorde prioritate, moment în care a intrat în coliziune cu autoturismul condus regulamentar de un bărbat de 34 de ani din județul Botoșani.

În urma accidentului, a rezultat rănirea conducătoarei auto, a unui bărbat de 45 de ani din Câmpulung Moldovenesc, pasager în autoturismul condus de aceasta, și a doi bărbați de 25 și 35 de ani, ambii din județul Iași, pasageri în celălalt autoturism.

Victimele au fost transportate la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale. Nici una nu a rămas internată.

Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul alcooltest, rezultatele fiind negative, după care, la spital, li s-au recoltat probe biologice în vederea stabilirii alcoolemiei.

În cauză s-a întocmit dosar penal, ce va fi soluționat procedural.

 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...