Tiprigan il regreta pe Adomnitei: A fost rau, dar era bun!

Tiprigan il regreta pe Adomnitei: A fost rau, dar era bun!

 Ministrii mai pot fi si laudati. Dar numai dupa ce sunt demisi!  

Dupa ce a criticat conducerea Ministerului Educatiei, Cercetarii si Tineretului in nenumrate randuri, liderul Sindicatului Invatamantului Preuniversitar, Maria Tiprigan, regreta plecarea lui Cristian Adomnitei de la carma ministerului.

Ea pune demiterea lui Adomnitei pe seama alegerilor parlamentare de la sfarsitul lunii noiembrie. Asa cum s-a intamplat in urma cu un an si jumatate, cand Mihail Hardau a fost demis de la conducerea Ministerului Educatiei si Cercetarii, Maria Tiprigan il regreta acum si pe Cristian Adomnitei, o alta victima a campaniei electorale, dupa cum considera Tiprigan.

Chiar daca nu este multumita de ceea ce a facut pentru dascalii botosaneni, Maria Tiprigan recunoaste ca Adomnitei, atat timp cat acesta a fost seful Educatiei, a investit bani in infrastructura scolara.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Alertă METEO astăzi, la Botoșani: Cod Galben de caniculă, sfaturi de la ISU pentru a face față căldurii!

astăzi, 10:23

Administrația Națională de Meteorologie a actualizat prognoza și a emis un cod galben de temperaturi deosebit de ridicate și disconfort termic accentuat, valabil pentru județul Botoșani, astăz...

Succes răsunător pentru Botoșani la Festivalul „Armonii pe Coline Ieșene”! - FOTO

astăzi, 10:13

În weekend, Iașul a devenit capitala muzicii românești, găzduind o nouă ediție a Festivalului „Armonii pe Coline Ieșene”. Peste 100 de concurenți din întreaga țar...

Lucrări la remedierea unei avarii, se întrerupe apa în mai multe localități din apropierea orașului Botoșani!

astăzi, 10:05

Nova Apaserv Botoșani informează consumatorii că, în perioada 23 iunie 2026, ora 08:00 – 25 iunie 2026, ora 18:00, vor fi executate lucrări de remediere a unei avarii apărute la condu...