LIGA 1: S-a jucat ultimul meci al turului! Concordia e de neoprit! Clasamentul final
SPORT

Concordia Chiajna a continuat aseara seria de victorii de la venirea pe bancă a lui Ion Moldovan. Ilfovenii s-au impus în deplasarea de la FC Voluntari, scor 1-0, grație golului reușit de Paul Batin în minutul 69.

FC Voluntari a avut o ocazie importantă în minutul 20, prin Costin Lazăr, al cărui șut bun de la 21 de metri a fost respins în lateral de Bălgrădean. Voluntari a avut inclusiv o bară în minutul 43, prin Cernat, care a avut o execuție surprinzătoare direct din corner.

Tudorie a irosit o nouă șansă importantă pentru gazde în minutul 28. Atacantul împrumutat de la FCSB a speculat o gravă eroare a lui Manasse, a șutat din unghi, dar Bălgrădean a respins incredibil în corner.

Voluntari a avut inclusiv o bară în minutul 43, prin Cernat, care a avut o execuție surprinzătoare direct din corner.

Contrar cursului jocului, Concordia a deschis scorul în minutul 69, prin Paul Batin, care a reușit al șaselea gol al sezonului. Atacantul a pătruns în careu, șutul său fiind ușor deviat în proprie poartă de Mihai Popescu.

Voluntari a mai avut o ocazie importantă în minutul 81: Ivanovici a prins un șut bombă, înlocuitorul lui Bălgrădean, Caparco, a respins în lateral, Tudorie lovind ulterior bara transversală.

Gazdele au ratat o altă ocazie imensă în minutul 89, când Caparco a respins uluitor o deviere ce se îndrepta amenințător

Grație victoriei, Concordia a acumulat 14 puncte, situându-se în continure pe locul 11. De partea cealaltă, FC Voluntari încheie turul pe locul 9, cu 15 puncte.

Partida s-a disputat pe stadionul "Marin Anastasovici" din Giurgiu. FC Voluntari a fost nevoită să se mute de pe stadionul de la Ploiești, unde își dispută meciurile în mod obișnuit, din cauza faptului că naționala va juca joi pe "Ilie Oană" duelul cu Kazahstan din preliminariile CM 2018.

Vezi alte știri

Cerbul de Aur: 71 de artişti din 21 de ţări s-au înscris în concursul de interpretare

Duminică, 7 Iulie 2019
615

Organizatorii, televiziunea publică, au închis sâmbătă sesiunea de înscrieri pentru Concursul internaţional de interpretare al Festivalului Cerbul de Aur – ediţia 2019....

„Spider-Man: Far From Home”, al doilea film cu cele mai mari încasări de Ziua Independenţei