Clujenii au inceput in forta partida de pe stadionul Municipal, iar in primele 20 de secunde au avut deja doua ocazii clare de gol. In minutul 10, Ovidiu Hoban a reusit sa deschida scorul, cu un sut din interiorul careului.
Botosanenii au solicitat o lovitura de pedeapsa, dupa un hent in careu ce a avut loc in minutul 29. Marcel Birsan a dictat corner, iar din acel corner Andrei Burca a reusit sa egaleze cu o lovitura de cap.
FC Botosani a mai avut cateva ocazii de a marca, insa Popa, Golofca sau Bus nu au resit sa marcheze golul de 2-1. Pe langa greseala de arbitraj din minutul 29, Marcel Birsan a mai avut cateva erori grave. Nu l-a eliminat pe Omrani dupa un atac dur asupra lui Bordeanu si nu a dictat penalty pentru clujeni la un contact intre Musat si acelasi Omrani. In urma acestei faze, Omrani a fost eliminat, incasand al doilea cartonas galben, pentru o presupusa simulare.
Pentru FC Botosani urmeaza un meci la fel de greu, in deplasare cu Dinamo Bucuresti.
FC Botosani obtine primul punct in noul sezon al Ligii 1, intr-un meci cu multe probleme de arbitraj - FOTO
SPORT
Ionuț Tăbultoc
Monday, 17 July 2017
Sport
FC Botosani a incheiat la egalitate, scor 1-1, partida cu CFR Cluj, ultima din prima etapa a noului sezon de Liga 1.
Spune-ne opinia ta
Articole similare
FC Botoșani vinde bilete virtuale pentru meciul cu CFR Cluj
Friday, 5 February 2021
Dinamo Bucureşti- FC Botoşani 2-0
Saturday, 12 May 2018
Botoşănenii vor fi arbitraţi de un bucureştean în meciul cu Dinamo
Saturday, 12 May 2018
Astăzi: Dinamo- FC Botoşani, în play-out-ul Ligii I
Saturday, 12 May 2018
FC Botoşani va întâlni CSU Craiova în semifinalele Cupei României
Wednesday, 14 March 2018