Ce jucator a remarcat Dan Petrescu: "Poate juca la orice echipa". Vezi ce spune despre meci!
SPORT

CFR Cluj a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu FC Botosani, iar antrenorul principal al oaspetilor, fostul international Dan Petrescu, a precizat ca a fost incantat de un jucator al botosanenilor.

Acesta a vorbit si despre problemele de arbitraj din acest joc, dar si despre cat de greu a fost meciul cu FC Botosani.

"Un meci greu, exact cum m-am asteptat, impotriva unei echipe foarte bune pe teren propriu. Stiam ca vor fi agresivi, ca vor incerca sa ne joace la limita regulamentului si in acelasi timp si eu am cerut jucatorilor sa atacam din primul minut si sa dam gol. Am reusit, am jucat bine, in primele 20 de minute am jucat bine, dupa care Botosaniului a revenit in joc. FC Botosani a marcat si a mai aut cateva ocazii. Am primit gol mult prea usor si m-a deranjat asta. A doua repriza a doua a fost mai echilibrata, chiar daca Botosaniul a avut o ocazie, iar noi nu am prea reusit nimic, iar momentul cheie a fost atunci cand Omrani a fost eliminat si noi am suferit. Eu am vazut penalty, dar daca arbitrul nu a vazut, eu nu pot schimb nimic. Din pacate Omrani a luat si rosu si nu-l voi avea urmatorul meci. Am inteles ca a fost hent la corner, dar preferam sa dea penalty pentru Botosani, sa dea gol si dupa sa arbitreze asa cum trebuie. Vreau sa felicit pe cei de la Botosani! Daca vor juca asa nu cred ca vor pierde meciuri aici. A fost cel mai greu meci posibil. Mai ales in prima repiza, cu un jucator Golofca, care dupa opinia mea poate juca la orice echipa.", a declarat Dan Petrescu