1,5 milioane de euro, pentru Marko Dugandzic! Transfer de "cartea recordurilor"!

FC Botoșani este aproape de a da lovitura. Marko Dugandzic, noua senzație a ligii întâi, a atras deja privirile unor cluburi bogate, iar suma de stransfer nu este una mică.

Valeriu Iftime a declarat, pentru GSP Live, că a primit o oferta de 1,5 milioane de euro, din Kazahstan. Iftime a refuzat oferta, însă se prefigurează o mutare importantă.

Până acum, Ngadeu este cel mai scump jucător cedat de FC Botoșani. Pe "Mișu" s-au obținut 1,4 milioane de euro, suma de transfer + bonusuri, iar Dugandzic poate sparge gheața. Daca Iftime ar fi acceptat oferta, Dugandzic ar fi devenit cel mai scump jucător cedat de FC Botoșani. Chiar și așa, în vara se pot obține bani frumoși pe "perla" din Croația.

 

„E doar meritul lui Marius Croitoru (n.r. - antrenorul lui FC Botoșani). Avem un impresar foarte interesant, un croat care a adus mai mulți jucători din Croația la noi. Un om foarte credibil. Acest impresar este un om deosebit, s-a creat multă încredere în el la noi.

Ni l-a prezentat pe Marko Dugandzic încă de anul trecut, dar nu a vrut el să vină la noi. Avea oferte mai bune, a încercat mai mult. Apoi, a văzut starea de la noi, i-au spus străinii de la noi să vină la Botoșani. Am primit o ofertă pe el de un milion și jumătate de euro, înaintea meciului de la Giurgiu, din Kazahstan. Am spus direct că nu îl dau, nici nu am ascultat oferta. Sper să îl refacem pentru că are o problemă la piciorul stâng și cu siguranță dacă joacă la Craiova, o să dea gol”, a declarat Iftime pentru GSP Live.

(Iosif Pintilie)

 

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

”Se situează în afara partidului!” - PNL, reacție dură despre ”puciștii” liberali, printre care se află și un deputat din Botoșani!

astăzi, 15:00

PNL a transmis un punct de vedere despre guvernul Veștea dominat de PSD, în care se regăsesc și câțiva ”puciști liberali”. În viitorul Executiv ar urma să fie &rdqu...

Cine este Eduard Mititelu, inginerul propus de premierul Veştea ministru pentru transformare digitală!

astăzi, 14:42

Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare d...

Alfa New Protocol Engineering îl numește pe George Căpățînă în funcția de CEO

astăzi, 14:18

Alfa New Protocol Engineering (ANPE), companie dezvoltată printr-un parteneriat dintre Electro-Alfa International și New Protocol Group, anunță numirea lui George Căpățînă, un lider cu p...