Recent, un botoşănean a cerut nici mai mult nici mai puţin decât ca instanţa să-i schimbe mama!
Concret, în plângerea care reprezintă acum baza unui dosar ajuns pe rolul instanţei, bărbatul solicită eliminarea numelui mamei sale din certificatul de naştere, pe motiv că femeia nu i-a acordat atenţia cuvenită ci i-a făcut viaţa un coşmar, agresându-l şi scoţându-l din casă. În aceste condiţii, crede bărbatul, el vrea să se delimiteze în orice fel de cea care l-a adus pe lume, inclusiv prin ştergerea numelui ei din documentele oficiale.
Dosarul a fost înregistrat, a fost repartizat la un judecător urmând ca pe parcursul procesului să se stabilească exact care este doleanţa botoşăneanului şi care ar fi baza legală pentru solicitarea sa.
Premieră în justiţie: cerere neobişnuită a unui botoşănean!
Madalina Ursuleanu Friday, 6 January 2017 JustițieLa poliţie şi la instanţă vin tot felul de plângeri şi solicitări, multe dintre ele neavând fundament legal pentru a fi cercetate, respectiv judecate. Însă cazul unui botoşănean a surprins până şi magistraţii cu experienţă din Judecătoria Botoşani.
Spune-ne opinia ta
Articole similare
Lipsă acută de magistraţi în instanţe botoşănene!
Tuesday, 30 May 2017
Botoşănean condamnat pentru că a abuzat de încrederea partenerilor de afaceri
Wednesday, 22 February 2017
Nu ţi-ai văzut de treabă, munceşti! Botoșăneni "condamnați" să îşi facă datoria faţă de societate
Tuesday, 21 February 2017