Prezenta celor 20 de copii din satul Luparia, comuna Prajeni, a impresionat prin curatenia sufleteasca, incantarea cu care au urmarit spectacolul "Clovnul", dar si prin spontaneitatea si firescul reactiilor din timpul si dupa reprezentatie.
![](/img/uploads/agafton 1792.jpg)
![](/img/uploads/agafton 1793.jpg)
![](/img/uploads/agafton 1790.jpg)
Un preot dintr-un sat mic, dintr-o margine de judet, a marturisit duminica propria sa credinta: copiii sunt bunul cel mai de pret, in care merita sa investesti suflet.
![](/img/uploads/agafton 1788.jpg)