Opiniile cititorilor Stiri Botosani, transmise in cadrul campaniei "Botosaniul in care vreau sa traiesc", au starnit interesul oamenilor politici, care si-au manifestat aprecierea, dar si surpriza de a afla ca botosanenii nu vor flori in copaci, "oamenii au dorinte care chiar sunt firesti, normale si aplicate la anul 2011 sau 2012".
"Vreau sa va multumesc si dumneavoastra, mass-mediei, ca am vazut ca apare pe un site de stiri, unde sunt tot felul de informatii, ce vor botosanenii. Noi suntem foarte atenti, vom prelua toate doleantele oamenilor, sunt foarte interesante. Celor de la municipiu la ora asta le dau un sfat: daca se uita numai pe acel site pot sa vada ce vor botosanenii. Si o sa vedeti ca nu vor flori in copaci, ei nu vor un oras unde sa umble cu cizme de cauciuc din ianuarie si pana la 31 decembrie, nu vor caini, oamenii au dorinte care chiar sunt firesti, normale si aplicate la anul 2011 sau 2012, in continuare", a spus vineri liberalul Gheorghe Sorescu, in cadrul conferintei de presa a USL Botosani.
Campania "Botosaniul in care vreau sa traiesc" a fost initiata de Asociatia Pro Botosani si sustinuta de Stiri Botosani. AFLA AICI DETALIILE CAMPANIEI!
Campania "Botosaniul in care vreau sa traiesc", apreciata de politicieni
Stiri BotosaniVineri, 15 Aprilie 2011Botoșaniul pune suflet168 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
768
768
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
73
73
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
298
298
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...