Nu a plătit taxa de timbru a plângerii depuse la instanţă- acesta este motivul pentru care asocierea formată din firmele Rossal Roman şi Diasil Service Suceava a pierdut procesul intentat Asociaţiei de Dezvoltare Intercomunitară Ecoproces Botoşani. Şi asta pentru că nu se împăcau cu decizia ADI care stabilise că din zona Dorohoi va transporta deşeurile către depozitul de la Stăuceni firma Florconstruct şi pentru zona Botoşani- Urban Serv.
"Asta înseamnă că pentru zonele Dorohoi şi Botoşani sunt câştigători cei pe care i-am declarat noi, ADI Ecoproces. Respectiv pentru zona Dorohoi- Florconstruct Suceava iar pentru zona Botoşani- Urban Serv. Instanţa a rămas în pronunţare pentru zonele Săveni şi Flămânzi, iar în acest proces asocierea a plătit taxa de timbru. În procesul referitor la zonele Dorohoi şi Botoşani s-au gândit, probabil, că instanţa dă dreptate de regulă Consiliului Naţional pentru Soluţionarea Contestaţiilor", spune Ovidiu Aparaschivei, directorul Ecoproces.
În aceste condiţii, urmează ca Urban Serv şi Florconstruct să semneze contractele de prestări servicii.
Ecoproces îşi impune punctul de vedere în procesul privind transportul gunoiului din Botoşani şi Dorohoi
BOTOSANI
Madalina UrsuleanuMarţi, 21 Martie 2017Administrație1135 vizualizăriAsocierea dintre Rossal Roman şi Diasil Service Suceava a pierdut procesul intentat Asociaţiei de Dezvoltare Intercomunitară Ecoproces Botoşani privind colectarea deşeurilor din zonele Dorohoi şi Botoşani. Motivul este însă hilar.
Spune-ne opinia ta
Articole similare
Directorul general al Urban Serv contraatacă: Cere demisia directorului adjunct! "Dumnealui îi ameninţă pe toţi"
Vineri, 2 Februarie 2018
2715
2715
Ceartă în Consiliul Local de la majorarea tarifelor pentru salubrizare. Ce s-a decis!
Miercuri, 31 Ianuarie 2018
975
975
Explicații cerute pentru scandalul de la Urban Serv. "O să ajungeți să vă strângeți de gât'
Miercuri, 31 Ianuarie 2018
781
781
Tarifele pentru operaţiunile de salubrizare se majorează! Vezi cu cât!
Vineri, 26 Ianuarie 2018
760
760
Se clatină scaunul directorului de la Urban Serv! Solicitare pentru depunerea unei plângeri penale!
Joi, 25 Ianuarie 2018
1994
1994
Demisie din conducerea CA de la Urban Serv!
Joi, 25 Ianuarie 2018
786
786