Valeriu Iftime, reacție după ce a primit interdicție la transferuri: „Dobitocul ăla n-a citit mailul!”

Valeriu Iftime, reacție după ce a primit interdicție la transferuri: „Dobitocul ăla n-a citit mailul!”

 Valeriu Iftime  Foto: gsp.ro

Valeriu Iftime, finanțatorul celor de la FC Botoșani, a oferit prima reacție după ce clubul lui a primit interdicție la transferuri. Anunțul a apărut pe site-ul FIFA, iar sancțiunea se aplică pentru următoarele trei perioade de mercato.

Iftime susține că echipa lui a fost penalizată pentru o datorie de 50.000 de euro, iar vinovat ar fi un angajat din cadrul clubului, care n-ar fi citit un mail venit în luna august, scrie gsp.

El spune că suma va fi achitată, iar clubul aflat pe locul 2 în Superliga va rezolva problema și va putea să facă transferuri în următoarele trei ferestre.

 

„Sunt două luni de când a dormit omul de la mine din club”

„Da, este adevărat. Nu au știut ai mei. A fost adresă trimită din august, dar un dobitoc de la mine nu a citit mailul și asta a fost. Trebuia să plătim niște bani, dar nu știu exact suma. Sunt două luni de când a dormit omul de la mine din club.

Este un fotbalist de pe vremea lui Andone, a jucat doar un meci prin Cupa României. Noi nu am urmărit cazul și acum trebuie să plătim niște bani. Nu e problemă, că îi transfer mâine și rezolvăm situația.

Dar este o rușine că ai primit pentru 50.000 de euro sau cât este o suspendare de la FIFA. În momentul în care plătesc, se ridică interdicția, sigur. Nu e o tragedie, dar...”, a spus Iftime, conform digisport.ro.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Dumitru a plecat de acasă în șlapi, ultima dată alerga către Dângeni! Are două degete tăiate, cu mâna bandajată!

astăzi, 17:36

Dumitru Tudosan, în vârstă de 40 de ani (îi va împlini pe 22 octombrie), locuiește în satul Brăteni, comuna Dobârceni, în județul Botoșani. În d...

”Se situează în afara partidului!” - PNL, reacție dură despre ”puciștii” liberali, printre care se află și un deputat din Botoșani!

astăzi, 15:00

PNL a transmis un punct de vedere despre guvernul Veștea dominat de PSD, în care se regăsesc și câțiva ”puciști liberali”. În viitorul Executiv ar urma să fie &rdqu...

Cine este Eduard Mititelu, inginerul propus de premierul Veştea ministru pentru transformare digitală!

astăzi, 14:42

Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare d...