Meci cu Dinamo Bucuresti, pentru un loc in Play-Off!
SPORT

FC Botosani primeste vizita celor de la Dinamo Bucuresti, luni seara, incepand cu ora 20:45.

Partida a devenit una mult mai importanta, dupa victoria dinamovistilor cu Juvestu Bucuresti, scor 3-0. In urma acestui rezultat Dinamo a urcat pe ultimul loc din Play-Off si e la 4 puncte de FC Botosani. La egalitate de puncte cu Dinamo este si Viitorul lui Gica Hagi.

Astfel, botosaneni sunt obligati sa castige partida de luni, pentru a mari distanta fata de alb-rosii la 7 puncte. In tur FC Botosani a castigat cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Catalin Golofca.

”Poate la Dinamo am avut şansă la câteva situaţii bune ale lor în prima repriză, dar repriza a doua ne-a aparţinut în totalitate, am avut şi acea bară a lui Golofca.  Sunt lucruri în fotbal care undeva se echilibrează. De aceea, mă aştept la o replică foarte dură din partea lui Dinamo”, a declarat Costel Enache.