Gata cu transferurile la FCSB! Valeriu Iftime râde de Gigi Becali: "Prea slabi!"

Finanțatorul botoșănenilor a glumit pe seama formei slabe a echipei lui Gigi Becali, întorcând ironiile pe care le primea în trecut de la omologul său.

Valeriu Iftime, patronul de la FC Botoșani, pune capăt, cel puțin pentru moment, celebrei axe de transferuri către FCSB.

Finanțatorul botoșănenilor a glumit pe seama formei slabe a echipei lui Gigi Becali, întorcând ironiile pe care le primea în trecut de la omologul său.

Întrebat despre posibilitatea de a mai ceda jucători la FCSB, Valeriu Iftime a oferit un răspuns neașteptat și cu umor.

"La FCSB... Nu dau acum. Ei sunt prea slabi acum", a spus Iftime, izbucnind în râs.

 

Patronul lui FC Botoșani și-a amintit de momentele în care echipa sa era în dificultate, iar Gigi Becali nu rata ocazia să îl tachineze. "Când eu o duceam prost mă suna domnul Becali și făcea mișto de mine. În momentul ăsta, nu am fotbaliști pregătiți să plece de la mine. Acum mă gândesc să am echipă solidă, cu care să nu mă fac de râs", a adăugat patronul botoșănean, potrivit Digisport.

O "axă" de 4,1 milioane de euro

Colaborarea dintre cele două cluburi a fost una extrem de profitabilă pentru FC Botoșani de-a lungul anilor. Începând cu 2017, nu mai puțin de nouă fotbaliști au ajuns de la Botoșani la FCSB, aducând în conturile moldovenilor o sumă totală de 4,1 milioane de euro.

Lista este deschisă de transferuri răsunătoare precum cele ale lui Olimpiu Moruțan (1,2 milioane de euro), Răzvan Oaidă (700.000 de euro) sau Denis Haruț (661.000 de euro).

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Pașaport către viitor: 260 de tineri au susținut examene Cambridge la Cambridge Star!

astăzi, 19:09

În weekendul tocmai încheiat, 20-21 iunie, porțile Cambridge Star s-au deschis pentru 260 de copii și adolescenți care au ales să își transforme pasiunea pentru limba engleză &...

23 și 24 iunie: Lucrările la Nova Apaserv lasă fără apă mai multe străzi din municipiul Botoșani!

astăzi, 18:29

Pentru evitarea efectelor negative cauzate de lipsa apei, consumatorii din zonele menționate, precum și de pe străzile adiacente, sunt rugați să își asigure rezervele minime necesare pentr...

Dumitru a plecat de acasă în șlapi, ultima dată alerga către Dângeni! Are două degete tăiate, cu mâna bandajată!

astăzi, 17:36

Dumitru Tudosan, în vârstă de 40 de ani (îi va împlini pe 22 octombrie), locuiește în satul Brăteni, comuna Dobârceni, în județul Botoșani. În d...