Antrenor surpriză la FC Botoșani, după plecarea lui Alexa. Valeriu Iftime și-a dezvăluit planul

 „Asta caut acum”!

Antrenor surpriză la FC Botoșani, după plecarea lui Alexa. Valeriu Iftime și-a dezvăluit planul

   Foto: LPF

Dan Alexa și-a dat demisia, după ce FC Botoșani a fost umilită în Cupa României, pierzând meciul cu Alexandria, scor 2-1.

Valeriu Iftime încearcă să găsească un antrenor tânăr pe care să-l convingă să vină la FC Botoșani.

După plecarea lui Alexa echipa a dat semne de viață, făcând 1-1 pe terenul campioanei Farul Constanța, iar patronul Valeriu Iftime încearcă să găsească un antrenor tânăr pe care să-l convingă să vină la FC Botoșani.

 

Dacă nu va reuși să convingă un antrenor tânăr să vină la FC Botoșani, Iftime a anunțat că va încerca să aducă un antrenor din străinătate, precizează sport.ro.

Iftime vrea antrenor străin la FC Botoșani

„Nu, nu m-am gândit. Mi-a mai spus cineva de Napoli, dar eu nu am vorbit cu dânsul. Nu mă gândesc la Nicolo Napoli. Nu e în cercul meu de antrenori pe care i-aș vrea în momentul acesta. Mă tot gândesc la antrenori tineri, dar dacă nu găsesc poate caut un străin, unul care nu a mai fost în România, unul care poate să încerce ceva nou”, a declarat Valeriu Iftime, la Digisport.

În prezent, FC Botoșani ocupă ultimul loc în clasamentul Superligii, cu șapte puncte, trei mai puține decât Dinamo.

Primul rezultat pozitiv al clubului FC Botoșani a fost egalul cu Farul Constanța, scor 1-1, după șase meciuri fără puncte, în toate competițiile.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

”Se situează în afara partidului!” - PNL, reacție dură despre ”puciștii” liberali, printre care se află și un deputat din Botoșani!

astăzi, 15:00

PNL a transmis un punct de vedere despre guvernul Veștea dominat de PSD, în care se regăsesc și câțiva ”puciști liberali”. În viitorul Executiv ar urma să fie &rdqu...

Cine este Eduard Mititelu, inginerul propus de premierul Veştea ministru pentru transformare digitală!

astăzi, 14:42

Eduard-Tatian Mititelu, deputat PNL de Botoşani şi fost secretar de stat pe digitalizare, a fost propus de premierul desemnat Adrian Veştea pentru funcţia de ministru delegat pentru transformare d...

Alfa New Protocol Engineering îl numește pe George Căpățînă în funcția de CEO

astăzi, 14:18

Alfa New Protocol Engineering (ANPE), companie dezvoltată printr-un parteneriat dintre Electro-Alfa International și New Protocol Group, anunță numirea lui George Căpățînă, un lider cu p...