Accesul pe stadion pentru meciul nationalei, se va face de la ora 11.00

Conducerea clubului FC Botoşani care se ocupă de organizarea meciului dintre naţionalele de tineret ale României şi Insulelor Feroe a decis ca accesul pe stadion să se facă începând cu ora 11.00.

Oficialii clubului FC Botoşani au făcut un apel către suporterii care intenţionează să vină marţi  la stadionul Municipal pentru a vedea meciul dintre naţionalele de tineret ale României şi Insulelor Feroe să ajungă mai devreme pentru a nu fi probleme privind accesul în incinta arenei.

Fac un apel ca publicul botoşănean să vină mai devreme la stadion pentru că nu avem condiţiile necesare la fel ca pe stadioanele din afară unde se poate intra şi cu 10-15 minute înainte de începerea meciului. Noi demult nu am mai avut stadionul plin. Accesul în stadion se va face începând cu ora 11.00 şi cred că trei ore sunt suficiente pentru accesul în stadion, a spus Cornel Şfaiţer, preşedintele clubului FC Botoşani.

În cursul zilei de astăzi, conducerea grupării botoşănene a avut o întâlnire cu reprezentanţii Inspectoratului Judeţean de Jandarmi şi Poliţiei Comunitare, instituţii care se vor ocupa de menţinerea ordinii şi liniştii publice atât în incinta cât şi în exteriorul stadionului.

Sunt multe lucruri de pus la punct la nivel organizatoric. Va fi un meci oficial şi vrem ca toate lucrurile să fie puse la punct. Am discuţii cu Jandarmeria, cu Poliţia Comunitară şi am primit asigurări că nu vor fi probleme. Luni vom stabili ultimele detalii, a mai adăugat oficialul botoşănean. 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...