Botoșăneanul ”inimilor”, o nouă nominalizare într-o gală națională! ”Este mai mult decât o realizare personală!” (Video)

La începutul acestui an, botoșăneanul Vlad Plăcintă a fost desemnat ”Omul anului” în urma unei ample campanii organizată de televiziunea națională.

Botoșăneanul ”inimilor”, o nouă nominalizare într-o gală națională! ”Este mai mult decât o realizare personală!” (Video)

 Vlad Plăcintă  

De data aceasta, Vlad Plăcintă, președintele Asociației ”Salvează o inimă” a fost nominalizat la prestigioasa Gală Itsy Bitsy Lideri pentru Liderasi 2024, un eveniment care aduce în lumina reflectoarelor liderii care au marcat anul 2023 prin acțiuni de implicare socială deosebite.

”Acesta nu este doar un moment de recunoaștere a muncii mele, ci și o ocazie de a celebra impactul pe care l-am avut împreună în sprijinul copiilor din România. Alături de colegi remarcabili precum părintele Dan Damaschin și Magda Ciobotaru Săvuică, mă simt profund onorat să fiu recunoscut pentru eforturile noastre”, a transmis Vlad Plăcintă.

 

În 2023, sub umbrela Asociației ”Salvează o inimă”, au fost lansate 60 de campanii online, strângând peste 3 milioane de euro. Aceste fonduri au fost cruciale în ajutorarea a aproape 260 de copii, care s-au confruntat cu afecțiuni grave.

Datorită generozității și susținerii oameni cu suflet, s-a putut face diferența în viețile acestor copii, oferindu-le speranță și sprijin medical vital.

”Această nominalizare reprezintă mai mult decât o realizare personală; ea reflectă puterea unei comunități unite de valorile generozității și compasiunii. Fiecare dintre voi a fost o parte integrală a acestei călătorii, contribuind la salvarea și îmbunătățirea vieții copiilor din România. Vă invit să ne unim și să continuăm această misiune nobilă. Haideți să transformăm această nominalizare într-o sursă de inspirație și să ne străduim să aducem și mai multe schimbări pozitive în comunitățile noastre. Vă mulțumesc pentru susținerea constantă și pentru că sunteți alături de mine în această călătorie. Împreună, putem face mai mult”, a adăugat Vlad Plăcintă, președintele Asociației ”Salvează o inimă” Botoșani.

Ajunsă la a noua editie, Gala Itsy Bitsy – Lideri pentru Liderasi se va desfășura anul acesta pe 13 februarie 2024, pe scena Le Château – Castelul din inima Bucureștiului și va fi transmisă în direct pe Facebook Itsy Bitsy.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Magazinele cu produse ”second hand”, în vizorul polițiștilor botoșăneni!

astăzi, 13:10

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au organizat o acțiune pentru verificarea legalității unităților economice cu profil de vânzare a bunurilor &...

„L-am primit cadou”: explicația unui moldovean prins cu un permis de conducere fals la frontieră!

astăzi, 12:55

Poliţiştii de frontieră din cadrul Punctului de Trecere a Frontierei Stânca efectuează cercetări în privința unui cetățean moldovean, asupra căruia a fost descoperit un permis de ...

Soluție DEFINITIVĂ în procesul primarului Cosmin Andrei – Decizia Curții de Apel Suceava!

astăzi, 11:56

După un lung șir de amânări, magistrații Curții de Apel Suceava au dat astăzi, 22 iunie, soluția în cazul procesului în care este edilul municipiului Botoșani, Cosmin Andrei ...