Grupul de firme Casa Pâinii angajează ECONOMIST

Dezvoltarea activitatii de productie si extinderea portofoliului de produse impun o abordare noua a grupului de firme Casa Painii, motive pentru care ne dorim alaturi un coleg care sa sustina acest demers si impreuna cu el sa atingem noi obiective.

ROLUL POSTULUI:
Raspunde de tinerea corecta si la zi a evidentelor contabile pentru activitatile/procesele de natura financiar-contabila ce ii sunt date in responsabilitate.
Locatia: sediul fabricii Casa Painii, municipiul Botosani.

Candidatul ideal:

- Studii superioare în domeniul economic;
- Minim 2 ani experiență în contabilitate;
- Cunoștințe solide de legislație financiar-contabilă;
- Cunoștințe MS Office și aplicații de evidență contabilă;
- Constituie avantaj experiența în evidența contabilă a vânzării cu amănuntul;
- Persoană ordonată, rezistentă la stres, atentă la detalii, bun coechipier;

Descrierea jobului:

• Verificarea rapoartelor de gestiune zilnică, documentelor de intrare-ieșire;
• Verificarea registrelor de casă zilnice;
• Verificarea prețurilor utilizate la vânzare cu lista de prețuri aprobată;
• Verificarea articolelor, cantităților și prețurilor de pe avize cu cele din NIR;
• Înregistrarea notelor contabile de încărcare/descărcare de gestiune;
• Verificarea și prelucrarea inventarelor, actualizarea stocurilor și înregistrarea diferențelor, de regulă lunar;
• Comunică și menține legătura cu departamentul Vânzări.
• Face parte din comisiile de inventariere.

CERINTE:
• Studii universitare (Finante-Contabilitate);
• Minim 2 ani experienta in contabilitate;
• Cunostinte de operare calculator (Word, Excell, Outlook), programe de contabilitate-gestiune
• Cunoasterea cadrului juridic aplicabil;
• Rigoare, atentie la detalii, integritate.

OFERTA:
1. Pachet salarial atractiv, corelat cu experienta si realizarile profesionale;
2. Training si instruire;
3. Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica si ambitioasa.

Scrisoare de intentie si CV la office@casa-painii.ro iar pentru mai multe info: 0732.404148

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Un duhovnic din Botoșani va fi următorul sfânt al României (Video)

Miercuri, 1 Mai 2024
706

Părintele Paisie Olaru de la Sihăstria este unul dintre acei oameni ai bisericii care a schimbat destinul multora. Cei care au bătut drumul Sihăstriei au găsit întotdeauna la Părintele Pai...

In memoriam Prof. Ilarion Mandachi. ”Regret că nu i-am spus tot ce aș fi vrut să-i spun!”

179

În trecerea inexorabilă a timpului, anii par clipe ce licăresc fugar în existența omenească. Ne naștem sub aureola unei stele în care stă ascuns și sfârșitul ca o dator...

Care este starea lui Florin Piersic, după operația chirurgicală suferită!

460

Florin Piersic a ajuns la Terapie Intensivă, la Institutul Inimii din Cluj, pentru a fi supravegheat de medici, având în vedere vârsta înaintată şi faptul că are montat un ...