Acesta este cel mai amar banc despre România!

La Kremlin s-a discutat cum să lovească România... Pentru prima dată, Putin se simte neputincios.
Putin cu Medvedev:
-Bombardăm România?
-S-o bombardăm naibii, domnule președinte. Cu ce să-ncepem ?
- Păi, Mitea, eu zic să-ncepem cu infrastructura, să le belim fabricile. Uite, asta de tractoare din Brașov.
- S-a închis, și s-au închis toate, domnu președinte.
- Păi, obiective nevralgice - Institutul ăsta de vaccinuri, Cantacuzino.
- Închis de zece ani, domnu președinte.
- Spitalul de arși, că le-ar trebui în caz de război.
- Și-așa nu funcționează, domnu' președinte.
- Parlamentul !
- O să se bucure tot poporul român că scapă de ei.
- Să le bombardăm cartierul Primăverii, Rahovei, Ferentari !
- În primul stau țeparii mari, parlamentarii, în ultimele două, hoții de buzunare. De ce să le rezolvăm noi problemele interne ?
- Rafinăriile de petrol !!!
- Domnu' președinte, le-am cumpărat noi, sînt ale noastre, ale Rosneftului.
- Nu știu, Mitea, ții cu noi sau cu românii??! Vrei să-i bombardăm sau nu ?!?!?!
- Da, domnu' președinte. Să-i bombardăm. Să le bombardăm autostrăzile.
- Alea-s autostrăzi ? Care se prăbușesc la o lună după darea în folosință sau la prima ploaie ?
- Nu știu. Pădurile. Codrii României. Să ardă ca un snop de paie.
- Le-au cam tăiat singuri. Nu prea au mai rămas.
- Moldova ! Să bombardăm toată Moldova.
- N-o să se observe, domnu' președinte. Au avut anul ăsta niște alunecări de teren de n-a rămas piatră pe piatră.
- Mitea, trebuie să bombardăm ceva. Ceva mic.
- I dunno, domnu' președinte! Ăştia de 30 de ani practică tactica pămîntului pîrjolit. Ne-au luat-o înainte, au prevăzut tot.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Botoșănean depistat sub influența alcoolului la volanul unui vehicul neînmatriculat, sustras de la fosta parteneră

astăzi, 08:28

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi au identificat, pe drumul județean DJ 291C, din comuna Pomârla, un ansamblu format din tractor și remorcă,  condus de un bărbat de...

Firma lui Valeriu Iftime, contracte pe bandă rulantă la Iași!

astăzi, 08:03

Vestra Industry SRL din Botoșani a semnat un nou contract cu operatorul ieșean ApaVital, pentru furnizarea de module de comunicare de la distanță. Este a cincea licitație din anul 2026 pe care fi...

ASTĂZI: Cod Galben de caniculă la Botoșani, VEZI recomandările ISU!

astăzi, 07:39

Administrația Națională de Meteorologie a actualizat prognoza și a emis un Cod Galben de temperaturi deosebit de ridicate, caniculă și discomfort termic accentuat, valabil pentru județul Botoș...