De 1 iunie, copiii sunt asteptati in muzeele botosanene, conducerea Muzeului Judetean propunand sefilor Consiliul Judetean un soi de cadou pentru cei mici.
Directorul Muzeului Judetean Botosani, Aurel Melniciuc, va cere aprobare conducerii Consiliului Judetean ca de 1 Iunie intrarea copiilor in unitatile muzeale aflate in subordine sa fie gratuita.
"Consideram ca, daca tot vor fi liberi de la scoala, sa le dam posibilitatea de a veni la muzeu, in mod gratuit. Ne referim la toate muzeele si casele memoriale din subordine", spune Aurel Melniciuc.
Solicitare către Consiliul Județean: Copiii să viziteze gratuit muzeele și casele memoriale din Botoșani!
Stiri BotosaniMarţi, 16 Mai 2017Cultură477 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Articole similare
Șefii Consiliului Județean caută bani pentru reabilitarea Muzeului Județean
Joi, 18 Ianuarie 2018
287
287
Ce notă a obţinut la evaluarea proiectului de management directorul Muzeului Judeţean!
Joi, 4 Ianuarie 2018
584
584
Geam spart la Muzeul Judeţean, de către persoane necunoscute! FOTO
Marţi, 5 Septembrie 2017
541
541
Botoșanii în lume: Expoziția "Cultura Cucuteni - de la simbolism la artă", vernisată la Roma!
Miercuri, 14 Iunie 2017
287
287
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
779
779
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
76
76
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
301
301
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...