Botoşăneanca Barariu Codruţa a câştigat Premiul I la o competitie muzicală care a avut loc la finele saptamanii trecute, la Bacau.
Din juriul Festivalului Super Star Fest Bacau, desfasurat in perioada 30 octombrie-1 noiembrie, au facut parte, printre altii, si Marius Teicu, preşedintele juriului, si Aida Borovină.
Alaturi de Codruta, alti doi copii din judetul Botosani au obtinut premii la acest concurs. Este vorba despre Eduard Pintilei, la categoria celor mai mici concurenti, care a primit diploma de merit, si Andreea Lepărdă, menţiune.
Toţi aceşti copii fac parte din grupul Voces, din Dorohoi, coordonat de profesorul Paul Ciprian Mihai.
VEZI SI CODRUTA BARARIU - CANTECUL, CARAMIDA CU CARAMIDA!
Codruta Barariu a triumfat la Bacau! - VIDEO
Stiri BotosaniLuni, 2 Noiembrie 2009Cultură115 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
776
776
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
76
76
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
300
300
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...