Toni Tecuceanu, care pe 13 ianuarie ar fi implinit 38 de ani, membru in echipa emisiunii Cronica Carcotasilor de la Prima TV, a incetat din viata marti dimineata, in urma unor complicatii survenite dupa ce actorul a contactat virusul gripei porcine.
Serban Huidu a confirmat pentru Ziare.com ca Toni Tecuceanu a incetat din viata marti dimineata in jurul orei 07:00.
Toni Tecuceanu, membru al echipei Carcotasilor, a ajuns la spital chiar in seara de Craciun, fiind diagnosticat cu gripa porcina. Actorul se afla in stare grava si a fost tinut in viata cu ajutorul aparatelor, aflandu-se mai multe zile in coma.
Născut pe 13 ianuarie 1972, Toni Tecuceanu a jucat în mai multe spectacole de teatru, în filme şi producţii de televiziune. În 2006, la Gala Tânărului Actor - HOP, Toni Tecuceanu a câştigat premiul pentru cel mai bun actor, pentru rolul "Lomeier" din spectacolul "Noapte arabă", în regia Theodorei Herghelegiu, piesă ce a fost jucată pe scena Teatrului Foarte Mic din Capitală.
"Amintiri din Epoca de Aur 1 - Tovarăşi, frumoasă e viaţa!" este o altă producţe în care Toni a jucat, de aceasta dată în rolul unui miliţian.
Toni Tecuceanu a făcut parte din echipa Cârcotaşilor de mai bine de patru ani.
Actorul Toni Tecuceanu, de la Cronica Carcotasilor, a murit de gripa porcina - VIDEO
Stiri BotosaniMarţi, 5 Ianuarie 2010Cultură50 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
750
750
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
70
70
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
295
295
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...