Evenimentul "Suflet pentru suflet!" este o seara caritabilă organizată sub forma unui spectacol umanitar, dedicat copiilor diagnosticați cu autism, de către Asociația Părinților Copiilor cu Autism din Județul Botoșani, pe data de 9 decembrie 2016, între orele 17 - 20, în sala Soul Mate la Complex Casa Lux.
Acest eveniment a luat naștere din dorința de a sprijini nevoile acestor copii și a le construi un viitor mai surâzător.
Spectacolul caritabil reprezintă o cărămidă importantă la temelia dezvoltării ulterioare a copiilor pe diverse arii (aria socială, aria motrică etc.) si are ca scop participarea a 42 de familii afectate de autism din județul Botoșani într-o tabără terapeutică pilot ce va veni în sprijinul terapiei copiilor și implicit a dezvoltării acestora, încununate de bucuria explorării.
"OAMENI cu inima la vedere și ghidați de dorința de a făuri visuri despre viitor demonstreză tăria iubirii de semeni și astfel împreună v-am pregătit surprize și momente speciale susținute de artiști de valoare incontestabilă, valoare recunoscută la nivel național și internațional. Vă invităm, oricine dorește să sprijine realizarea acestui vis, să participați la spectacol fiind parte integrantă a dezvoltării copiilor!", a precizat Gabriela Petrea, președinte Asociația Părinților Copiilor cu Autism din Județul Botoșani.
ASTĂZI: "Suflet pentru suflet" sau despre magia din spatele unor zâmbete!
Stiri BotosaniVineri, 9 Decembrie 2016Botoșaniul pune suflet2261 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
782
782
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
76
76
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
302
302
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...