Potrivit viceprimarului Cosmin Andrei, artiștii care vor urca pe scenă în noaptea dintre ani vor fi Aurel Moldoveanu, Andreea Bănică, Tyna și Stela Botez din Republica Moldova. De asemenea, vor concerta și artiști locali.
"În urma discuțiilor avute cu colegii și a ofertelor primite la Primărie, suntem foarte aproape de a semna un contract pentru Revelionul de anul acesta cu artiștii Aurel Moldoveanu, Andreea Bănică, o prezentatoare propusă de domnul Aurel Moldoveanu. Va fi un foc de artificii, documentele vor fi semnate în această săptămână, dar toate discuțiile pe care le avem conduc către această formulă artistică pe care o propunem botoșănenilor", a precizat viceprimarul Cosmin Andrei.
Bugetul pentru organizarea petrecerii în stradă se ridică la 100.000 de lei, 80.000 de lei fiind onorariul artiștilor și scena.
Spectacolul din noaptea de Revelion va începe la ora 21.00.
Ce artiști vor concerta la Botoșani, în noaptea de Revelion!
Claudia LucaLuni, 12 Decembrie 2016Administrație7401 vizualizăriContractele cu artiștii naționali care vor concerta în noaptea de Revelion la Botoșani, la spectacolul organizat de Primărie, în Piața Revoluției, vor fi semnate în cursul acestei săptămâni.
Spune-ne opinia ta
Articole similare
Ce fac alesii de sarbatori: Acasa, la restaurant sau in strada, langa botosaneni!
Marţi, 7 Decembrie 2010
77
77
Regulament pregătit pentru pensionarii care vor distracţie gratis
Joi, 12 Ianuarie 2017
1589
1589
Distracția pensionarilor din Botoșani, imputată de Curtea de Conturi!
Joi, 5 Ianuarie 2017
2123
2123
Programul complet al Revelionului în stradă! Mesajul primarului Cătălin Flutur
Vineri, 30 Decembrie 2016
6277
6277
Programul spectacolului din noaptea de Revelion
Miercuri, 21 Decembrie 2016
2761
2761
Andreea Bănică nu mai vine, de Revelion, la Botoșani. Cine o înlocuiește!
Miercuri, 14 Decembrie 2016
3161
3161