TRAGEDIE, noaptea trecută: Doi morți și patru răniți, impact puternic între o ambulanță și un autoturism! (Foto)

În ciuda eforturilor depuse, doi tineri de 18, respectiv 21 de ani, au murit. Au fost răniți alți doi tineri, de 17, respectiv 21 ani, care erau în autoturism, șoferul ambulanței și asistenta.

Două persoane au decedat, iar alte patru au fost rănite în urma unui accident rutier produs, în această noapte, pe E 58, în apropierea localității Bălușeni. În eveniment au fost implicate un autoturism și o ambulanță SAJ.

La caz s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Botoșani, cu o autospecială de stingere, una descarcerare, două ambulanțe SMURD, printre care și cea de terapie intensivă mobilă și trei ambulanțe SAJ.

Aceștia au constat faptul că în autoturism șoferul și pasagerul din dreapta lui erau încarcerați, fiind inconștienți. Cu ajutorul accesoriilor specifice, pompierii i-au scos din interior. Aceștia au fost preluați de echipajele medicale care au început manevrele de resuscitare.

 

În ciuda eforturilor depuse, ambele persoane au fost declarate decedate. Este vorba de doi tineri de 18, respectiv 21 de ani.

În urmă impactului au fost răniți alți doi tineri, de 17, respectiv 21 ani, care erau în autoturism, șoferul ambulanței și asistenta. Toți au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale de specialitate.

Pompierii au acționat și pentru înlăturarea pericolului de incendiu, fiind deconectate bornele bateriilor.

Cazul a rămas în atenția Poliției.




 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...