Silvia Dumitrescu, Hara si foc de artificii, in ultima seara de spectacole din Centrul Vechi -FOTO, VIDEO

Sute de botosaneni s-au adunat si duminica in Centrul Vechi, in ultima seara de spectacole prilejuite de Zilele Orasului.

In deschiderea spectacolului au urcat pe sena artisti locali, dupa care Silvia Dumitrescu si trupa Hara au incantat publicul timp de doua ore.









Duminica seara s-a desfasurat si Campionatul national de freestyle football.

Pe scena a urcat si Stefan Florescu, care a facut o reprezentatie ce a starnit ropote de aplauze. Silvia Dumitrescu a urcat pe scena in jurul orei 21.00.

Ea a spus publicului ca se simte aproape de moldoveni, pentru ca si ea este din Moldova, s-a nascut langa Husi si ori de cate ori ajunge in aceasta zona, simte caldura de acasa.








Silvia Dumitrescu a interpretat piese precum “Asta sunt", “Vecina, vecina", “Palinca de Bihor", “Lumea mea" si “Miracol infinit".

La un moment dat, artista a coborat de pe scena si s-a fotografiat cu cei din public.

Dupa recitalul Silviei Dumitrescu au urcat pe scena baietii de la trupa Hara.













Melodiile lor ritmate au electrizat publicul. Printre piesele interpretate de baietii acestia s-au numarat si piese consacrate, cum ar fi “Drumurile noastre toate", interpretate in stilul propriu. Solistul trupei Hara si-a manifestat dorinta de a filma un videoclip la Botosani, unde a spus ca a gasit un public calduros.

“A fost minunat, foarte frumos. Publicul e extraordinar si au facut o atmosfera fantastica. A venit atat de multa energie de la ei catre noi. Mi-am dat seama ca de la televizor lumea nu isi da seama ce facem noi pe scena si atunci ar fi foarte bine sa facem un videoclip live, sa se vada ce energie se creeaza si ce se intampla la spectacole", a spus Flavius Buzila, solistul trupei Hara.

Seara s-a incheiat cu un impresionant foc de artificii.

“Botosanenii intotdeauna asteapta zilele acestea si am spus de fiecare data ca este unul din putinele momente de peste an cand se pot bucura cu adevarat, se pot bucura gratis, si ii astept si luni, la Biserica Sfantul Gheorghe, unde avem Sfanta Liturghie", a spus primarul Catalin Flutur.

Edilul a spus ca la sfarsitul lunii august, in Centrul Vechi, va fi organizat si Festivalul Verii.





 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

FC Botoșani anunță transferul portarului Ionuț Gurău!

astăzi, 15:00

Născut pe 27 martie 1999, la Brăila, Ionuț Gurău (1.98 m) evolueză ca portar și a semnat cu „roș-alb-albaștri” un contract pe o perioadă de un an. Ultimul club pentru care Ionu...

Cu Doina Federovici în echipă, Sorin Grindeanu anunță că PSD este gata să formeze un guvern!

astăzi, 14:09

Partidul Social Democrat a deschis marți, 23 iunie, noua rundă de consultări de la Palatul Cotroceni, convocată de președintele Nicușor Dan după ce Guvernul propus de Adrian Veștea a fost resp...

Propunerea ca uniformele să devină obligatorii în școli este respinsă de Consiliul Național al Elevilor! „Bullying-ul nu apare pentru că elevii au haine diferite!”

astăzi, 13:48

Consiliul Național al Elevilor reacționează în legătură cu propunerea ca uniforma școlară să devină obligatorie și transmite că „diferențele sociale nu dispar când elevii...