Raj, de negăsit! Misterul undiței pe care i-ar fi dat-o șoferul microbuzului!

Botoșăneanul în vârstă de 33 de ani urma să se întoarcă în țară din Belgia, dar nimeni nu mai știe nimic de el de când a ajuns în Gara de Nord.

Familia lui îl aștepta acasă, în Botoșani, iar fratele lui îi cumpărase biletul de tren pentru a se întoarce în orașul natal.

Familia lui Raj este disperată

Raj Ispir are 33 de ani și lucra din luna aprilie a acestui an în Belgia. La finalul săptămânii trecute, urma să se întoarcă acasă, în Botoșani, unde era așteptat de mama și sora lui. Fratele i-a cumpărat biletul la trenul pe care trebuia să îl ia din Gara de Nord, doar că de vineri este de negăsit.

 

Șoferul microbuzului i-ar fi dat o undiță, lucru pe care bărbatul, în schimb, îl neagă.

Înainte de a se urca în microbuz, pe când era încă în Belgia, Raj și-a sunat mama și i-a spus că abia așteaptă să vină acasă. A asigurat-o că este bine, iar mai apoi a venit și al doilea apel, de această dată din Gara de Nord.

Atunci, Raj i-a spus mamei lui că urmează să ia trenul și să se întoarcă acasă. Doar că telefonul este închis de vineri, zi în care ar fi vorbit și cu iubita lui. Familia bărbatului susține că șoferul microbuzului cu care a venit din Belgia i-ar fi dat o undiță.

Șoferul microbuzului neagă că i-ar fi dat o undiță

Șoferul microbuzului a fost contactat de echipa Acces Direct pentru un punct de vedere. La fel s-a întâmplat și ieri, atunci când a spus că Raj avea acea undiță la el de când a plecat din Belgia.

„Nu i-am dat nicio undiță, a avut-o la el (...) Eu știu de unde a avut-o la el. Din Belgia a avut-o la el. Nu știu ce bagaje a avut (...) Eu nu mai știu”, a declarat pentru SpyNews șoferul de microbuz.

Susține că nu știe ce alte bagaje mai avea și spune că l-a lăsat în Gara de Nord, iar mai apoi a plecat. Pe imaginile de pe camerele de supraveghere din Gara de Nord, Raj apare în timp ce avea o undiță în mână, în schimb.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Șase tineri din Botoșani trimiși în judecată pentru distrugeri provocate în zona ANL Cișmea!

astăzi, 12:06

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale au finalizat cercetările într-un dosar privind săvârșirea infracțiunii de distrugere. Fapta a constat în aceea c...

”112, Poliția e cu noi” la Grădinița de vară din Dorohoi! - VIDEO

astăzi, 11:10

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Dorohoi- Biroul Rutier au desfășurat marți, 23 iunie, o acțiune informativ-preventivă cu copiii prezenți în cadrul programului Grădinița de...

Peste 100 de kg de deșeuri ridicate de polițiștii botoșăneni, 700 de sancțiuni în valoare de 300.000 de lei după controale în județ! - FOTO

astăzi, 10:58

Polițiștii din cadrul Serviciului Arme Explozivi și Substanțe Periculoase, împreună cu cei de ordine publică, rutieră, de investigații criminale, în colaborare cu alte instituții ...