"Cam ciudat..." Jucatorii Stelei, treziti in miezul noptii si evacuati din hotel

Fotbalistii gruparii din bulevardul Ghencea au fost treziti in miezul noptii, evacuati pe iesirile de urgenta ale hotelului de lux in care au fost cazati si pusi sa astepte o interventie a pompierilor care li s-a parut fictiva.

Jucatorii Stelei au avut parte de putina odihna in noaptea premergatoare partidei cu Chelsea, din optimile de finala ale Europa League, relateaza ziare.com.

 Fotbalistii gruparii din bulevardul Ghencea au fost treziti in miezul noptii, evacuati pe iesirile de urgenta ale hotelului de lux in care au fost cazati si pusi sa astepte o interventie a pompierilor care li s-a parut fictiva.

 Ce s-a intamplat? In jurul orei doua dimineata alarma de incendiu a Hilton Kensington Hotel a inceput sa sune, toti oaspetii fiind evacuati din stabiliment pe iesirile de urgenta.

 Gazdele le-au spus stelistilor ca a izbucnit un incendiu la subsolul cladirii, au fost chemati si pompierii, numai ca interventia acestora a fost una suspecta.

 "Cam ciudat... au zis ca e foc la subsol, au venit pompierii, ne-au tinut afara... n-am vazut nici foc, nici fum, nici pompieri actionand", a explicat managerul Stelei, Mihai Stoica, pe un site de socializare.

 Oficialii "ros-albastrilor" nu exclud posibilitatea unei sicane a englezilor pentru ca jucatorii sa nu fie pe deplin pregatiti pentru meciul cu Chelsea, de joi seara.

 Intalnirea dintre Chelsea si Steaua se va disputa joi, incepand cu ora 22.05.

 Romanii s-au impus in partida tur, de la Bucuresti, cu scorul de 1-0 si sunt favoriti pentru calificarea in sferturile de finala.
 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...