Joi, angajatele din cadrul Inspectoratului pentru SituaÈ›ii de Urgență „Nicolae Iorga” al judeÈ›ului BotoÈ™ani au arătat că sunt È™i extrem de competitive, participând la Cupa MărÈ›iÈ™orului la badminton – ediÈ›ia 2025.
Lupta pentru primul loc a fost una strânsă. În acest an, competiÈ›ia a fost câÈ™tigată de plutonier Ionela Bamburic, din cadrul Serviciului Financiar.
Pe locul II s-a clasat căpitan Narcisa Pălimariu, psihologul unității, iar locul III a fost ocupat de sergent major Oana Tudor, din cadrul Serviciului Logistic
CompetiÈ›ia a fost organizată de ISU BotoÈ™ani È™i AsociaÈ›ia Sportivă a Pompierilor din România – sucursala judeÈ›eană.
„Felicitări tuturor colegelor noastre care au participat!”, au transmis reprezentanÈ›ii Inspectoratului pentru SituaÈ›ii de Urgență „Nicolae Iorga” al judeÈ›ului BotoÈ™ani.





