Poliţiştii îl caută pe bărbatul care a făcut sex cu o tânără bolnavă de Sida!

Poliţiştii botoşăneni s-au autosesizat în urma mediatizării cazului femeii care a fost bătută de un individ cu care a făcut sex ocazional, după ce aceasta i-a spus că are Sida.

Oamenii legii au audiat-o pe femeia în vârstă de 30 de ani, care a fost internată la Psihiatrie, după ce a primit îngrijiri medicale.

Tânăra nu a putut oferi însă prea multe amănunte despre ceea ce s-a întâmplat în seara de duminică, când a ajuns la spital, întrucât se afla într-o avansată stare de ebrietate. Deşi a spus că a fost bătută şi ar fi fost şi violată, a refuzat să depună plângere.
 
Cei doi s-au cunoscut într-un bar, iar după ce s-au cinstit cu cateva pahare au plecat spre apartamentul femeii unde au intretinut relatii sexuale. Dupa ce partida s-a consumat, tanara a dezvaluit ca este bolnava. Cand a aflat, barbatul si-a pierdut mintile si a batut-o mar, dupa care a fugit. Ulterior, individul a sunat la 112 si a anuntat ce s-a intamplat, dar mai mult a sunat pentru a incerca sa afle daca ce a spus femeia este adevarat. Cum dispecerul nu i-a putut oferi un raspuns, barbatul a inchis telefonul. 

Femeia a ajuns in cele din urma la spital cu o ambulanta si prezenta multiple traumatisme la nivelul capului, feţei, echimoze pe corp în urma loviturilor primite.

Dacă va fi găsit, bărbatul cu care femeia bolnavă de Sida, diagnostic confirmat de medici, a întreţinut relaţii sexuale va fi supus unei anchete epidemiologice, pentru a se vedea dacă a contactat boala.  

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Viață distrusă: Copilă de 16 ani exploatată sexual, la Dorohoi, de un adolescent de aceeași vârstă!

astăzi, 14:06

Polițiștii Serviciului de Combatere a Criminalității Organizate Botoșani, împreună cu procurorii Direcției de Investigare a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism - Bir...

A murit Lăzărică, artistul care a iubit muzica mai presus de sine: ”Să ne ierți pe toți, om drag și bun!”

astăzi, 13:38

Folclorul botoșănean este în doliu după trecerea la cele veșnice a celui cunoscut de toți drept „Nenea Lazărică”. Omul care și-a dedicat o parte importantă din viață ...

Primăria Botoșani vine în sprijinul cetățenilor, pe fondul Codului Galben de caniculă!

astăzi, 13:25

Pe fondul atenționărilor de caniculă emise de Administrația Națională de Meteorologie (ANM), Primăria Municipiului Botoșani va asigura puncte de sprijin destinate cetățenilor. Încep...