Nervos că nu are liniște în casă, un botoșănean a coborât în stradă și a luat la bătaie un băiat de 15 ani!

Norocul băiatului, care tocmai fusese lovit cu piciorul în față, a fost că prin zonă trecea un echipaj al jandarmeriei.

Comportamentul agresiv al unui bărbat în vârstă de 48 de ani, la adresa unui minor, a atras sâmbătă după-amiază atenția unui echipaj de jandarmerie aflat într-o misiune de patrulare pe raza municipiului Dorohoi.

În momentul intervenției jandarmilor, în fața Policlinicii de pe Bulevardul Victoriei, bărbatul îl amenința cu acte de violență pe băiatul de 15 ani, care prezenta o urmă de lovitură la nas.

În urma verificărilor efectuate, jandarmii au stabilit împrejurările producerii incidentului și au întocmit actele de sesizare a organelor de urmărire penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovire și alte violențe.

 

Cu puțin timp în urmă, de la balconul apartamentului, bărbatul a atras atenția unui grup de tineri să nu mai facă gălăgie în fața blocului de pe Aleea Primăverii, iar răspunsul acestora l-a deranjat atât de tare, încât a coborât și s-a îndreptat spre tineri, reproșându-i unuia dintre ei că i-ar fi vorbit urât.

Minorul a fugit, dar a fost ajuns din urmă în fața policlinicii și a fost lovit cu piciorul în față de bărbatul plecat în urmărirea sa.

Actele procedurale intocmite de jandarmii botoșăneni vor fi înaintate către Parchetul de pe lângă Judecătoria Dorohoi, în vederea competentei soluționări.

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...