Ministrul Tineretului și Sportului, întâlnire cu autoritățile locale din Botoșani - FOTO

Ministrul Tineretului și Sportului, Marius Alexandru Dunca, efectuează, vineri, o vizită de lucru la Botoșani.

 

Oficialul guvernamental a ajuns la InstituÈ›ia Prefectului în jurul orei 09.00, unde a fost aÈ™teptat de prefectul judeÈ›ului, Dan Șlincu, subprefectul Daniela Beclea, preÈ™edintele Consiliului JudeÈ›ean, Costică MacaleÈ›i, È™i de directorii instituÈ›iilor È™i cluburilor sportive de la nivel local.

Ministrul Tineretului și Sportului a purtat discuții cu reprezentanții din administrația locală cu privire la dezvoltarea și susținerea competițiilor sportive la nivelul județului Botoșani.

 

"BotoÈ™aniul este o pepinieră de talente È™i ne dorim ca aceste tinere talente să fie sprijinite pentru a fi încurajate să facă performanță. Ne dorim să ne spriijiniÈ›i È™i sunt sigur că veÈ›i găsi soluÈ›ii să avem rezultate", a spus prefectul Dan Șlincu.

"Vă mulÈ›umesc pentru primirea călduroasă, este o plăcere È™i o onoare, trebuie să mulÈ›umim oamenilor care se dedică sportului È™i care se implică, È™i aici este vorba È™i despre autoritățile locale. Sportul este cel mai bun ambasador pe care îl are o naÈ›iune, È™i sportivii de performanță sunt niÈ™te modele de urmat", a spus Ministrul Tineretului È™i Sportului.

În contextul vizitei din BotoÈ™ani, ministrul Dunca va fi prezent È™i la deschiderea oficială a finalei Campionatului NaÈ›ional de CadeÈ›i la lupte greco-romane, lupte feminine È™i lupte libere ce va avea loc la Sala Polivalentă „Elisabeta Lipă” din municipiul BotoÈ™ani în perioada 9-11 iunie. 
















 

 

 

Spune-ne opinia ta

-->