Hotii dau iama in garajele dorohoienilor!

Dupa ce, in municipiul Botosani, trei persoane au fost depistate dupa ce au spart mai multe garaje, a venit randul dorohoienilor sa se confrunte cu astfel de talharii! 
 
Joi, 15.12.2011, în jurul orei 00.50, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Botoşani, în timp ce se afla în executarea unei misiuni de ordine-publică pe raza municipiului Dorohoi, a depistat pe Bulevardul Victoriei o persoană de sex masculin, care transporta două bagaje voluminoase.

Echipajul de jandarmi a procedat la interceptarea şi legitimarea persoanei, iar la controlul bagajelor s-au găsit opt sticle de vin, un kilogram de zahăr, două cutii de carne, precum şi mai multe componente şi accesorii de calculator, bunuri a căror provenienţă nu a putut fi justificată.

I.M.I., în vârstă de 19 ani, din municipiul Dorohoi, a recunoscut că a sustras bunurile dintr-un garaj din apropiere.

Cel în cauză a fost condus la sediul inspectoratului, în vederea continuării verificărilor, fiindu-i întocmite actele premergătoare pentru săvârşirea infracţiunii de furt calificat.

Bunurile sustrase au fost restituite în întregime părţii vătămate.

Dosarul cu actele premergătoare a fost înaintat la Parchetul de pe lângă Judecătoria Dorohoi pentru competentă soluţionare.
 

Vezi si Spargatori de garaje retinuti de Politie - Carau bunurile furate cu taxiul

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Vești bune de la Stânca! Nova Apaserv anunță când se va relua furnizarea apei!

astăzi, 22:39

Nova Apaserv Botoșani informează utilizatorii că lucrările de remediere a avariei produse la conducta de aducțiune apă brută DN 560 din zona Stânca au fost finalizate, iar încep&aci...

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...