Direcţia de Sănătate Publica Botosani, în colaboare cu Ordinul Asistenţilor Medicali Generalişti, Moaşelor şi Asistenţilor Medicali din România- Filiala Botosani, organizeaza examenul de grad principal, sesiunea 2015.
Înscrierile la examen se fac în perioada 5-22 octombrie 2015, în zilele lucrătoare, între orele 10.00 şi 14.00, pentru toate specialităţile, la sediul filialei judetene a OAMGMAMR, Str. Marchian nr. 11 (Spitalul Judetean)
Cuantumul taxei de participare la examen este de 120 lei/participant
Testul - grilă se desfăşoară pe specialităţi, astfel:
- asistenţii medicali generalişti: 29.10.2015, orele 10.00 - 12.00;
- celelalte categorii de candidaţi: 30.10.2015, orele 10.00 - 12.00.
Examen de grad principal pentru asistenții medicali din Botoșani
Stiri BotosaniMarţi, 6 Octombrie 2015Actualitate92 vizualizăriSpune-ne opinia ta
Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani
Câte clase trebuie să ai ca să poți conduce o mașină, ce spune legea!
Vineri, 26 Iulie 2024
776
776
Prin urmare, toți cursanții trebuie să citească și să rețină prevederile din legea circulației. Iar la finalul pregătirii, susțin un examen teoretic, în cadrul căruia răspund la &ic...
Șoferi din Suceava, prinși pe drumurile din Botoșani cu lemne transportate ilegal!
Vineri, 26 Iulie 2024
76
76
În urma verificărilor efectuate, s-a stabilit faptul că acesta nu deține documente legale pentru cantitatea de 1,5 metri cubi material lemnos transportată, motiv pentru care a fost sancțion...
Invitatul de la Știri cu Gelu Graur: ”Cea mai frumoasă perioadă din an este atunci când sunt pe două roți, împreună cu soția mea!”
Vineri, 26 Iulie 2024
300
300
Pasiune, adrenalină, călătorii rapide, dar și riscuri în trafic, deseori teribilism și, din păcate, uneori tragedii. În Botoșani, în fiecare lună, zeci de persoane obțin per...