Condus pe ultimul drum de zeci de taximetriști-FOTO

Taximetristul în vârstă de 52 de ani, care a decedat luni într-un accident la Stâncești, a fost condus, joi, pe ultimul drum de zeci de colegi de breaslă, rude și prieteni. La înmormântare a ajuns și fratele său, plecat în misiune în Afganistan.





Slujba de înmormântare a avut loc la Biserica "Sfinții Trei Ierarhi" de pe Bucovina, după care cortegiul funerar a plecat către Cimitirul Pacea, acolo unde Ioan Frunzuc își va dormi somnul de veci.

Cortegiul funerar a trecut și pe strada Viilor, prin fața blocului în care taximetristul locuia împreună cu familia.

Pe tot traseul, zeci de mașini de taxi au claxonat, colegii lui Ioan Frunzuc având numai cuvinte de laudă la adresa celui care acum nu mai este printre noi.

Pe lângă colegii de la firma Europ Taxi, unde Ioan Frunzuc era angajat, la înmormânatre au venit colegi și de la celelalte firme de taximetrie din municipiul Botoșani.

“Era un coleg foarte bun și un om sufletist. Era și un șofer bun, nu a avut niciodată probleme. Nu merita să sfârșească într-un mod atât de tragic", a spus unul dintre colegi.

Ioan Frunzuc era căsători și avea doi copii. În acest an trebuia să fie socru mare.








Accidentul s-a produs pe raza localitatii Stancesti. Mașina condusă de Ioan Frunzuc, se deplasa dinspre Botoșani către Stâncești, iar la un moment dat a derapat pe carosabilul acoperit de polei, a rupt balustrada unui pod și s-a răsturnat cu rotile in sus.

Soferul a fost scos dintre fiare de catre pompierii de la Descarcerare.

Din pacate, echipajul de pe Ambulanta sosit la fata locului nu a mai putut face nimic pentru taximetrist.



 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...

DUMINICĂ DIMINEAȚĂ! Viperă prinsă cu jandarmii din anexa unei gospodării din Frumușica! (Video)

astăzi, 16:55

În această dimineață, în jurul orei 10.00, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Județean Botoșani a capturat o viperă, care a pătruns într-o anexă a unei case di...