BLOGOSFERA - România de mâine

Din surse secrete NASA, naţia română a fost aleasă pentru a coloniza planeta Marte. Din toate naţiile studiate au fost aleşi românii pentru că într-un viitor habitat artificial pe Marte ar rezista cel mai bine. Probabil de aceea şi Europa ne-a vrut.

S-au luat în calcul următoarele: Românii rezistă fără apă cel mai mult. Nu au nevoie să facă duş cu săptămânile. Nu folosesc săpun, şampon ori pastă de dinţi.

Nu au nevoie de spaţiu verde. Dacă acesta există îl distrug. Habitatul va fi construit gen scară de bloc cu două bănci la intrare. Românii nu au depresii sau dacă au le rezolvă cu bautură. Pot să bea de la antigelul staţiei orbitale până la spirtul şi frecţia din sala de prim ajutor. Pentru divertisment le ajunge un joc numit tablle. Nu au nevoie de sală de gimnastică sau piscină.

În caz de suprapopulare subiectul feminin poate fi convins uşor să-şi arunce copiii la ghena de gunoi. Dacă decizia s-a considerat greşită copiii pot fi recuperaţi după trei zile. Culmea, trăiesc.

Românii pot fi manipulaţi şi conduşi foarte usor. Toate proviziile se vor elibera pe bază de cartelă. Toate legile habitatului vor fi făcute pentru a fi încălcate. Cheltuielile cu paza şi securitatea habitatului vor fi minime.

Românii sunt genetic turnători şi pârâcioşi. Când nu au ce să toarne încep să scrie jurnale: Jurnalul Naţional, Jurnalul de la Păltiniş, etc.

Se vor promova manageri nulităţile fără studii iar oamenii capabili vor fi marginalizaţi pentru că aceştia atunci pot crea cel mai bine.

Românii se hrănesc cu 80 la sută pâine, 5 la sută seminţe de floarea soarelui, iar restul surogate. Singurul animal însoţitor va fi câinele comunitar. Viaţa românilor este foarte simplă. Bârfa sau zvonurile sunt raţiunea lor de a trăi. În acest scop vor fi introduse în habitat aşa numitele panarame care vor trăi cu nulităţile manageri şi vor fi invidiate şi bârfite de nevestele grase şi oxigenate ale capabililor cu studii.

Habitatul va fi aprovizionat în cantităţi suplimentare cu prize, becuri, clanţe, capace de WC şi robineţi. Românii fură aceste obiecte. Încă nu se ştie de ce.

Sursa: www.valentin.zaraf.ro

 

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Vești bune de la Stânca! Nova Apaserv anunță când se va relua furnizarea apei!

astăzi, 22:39

Nova Apaserv Botoșani informează utilizatorii că lucrările de remediere a avariei produse la conducta de aducțiune apă brută DN 560 din zona Stânca au fost finalizate, iar încep&aci...

Tragedie într-o localitate din Botoșani: Bărbat mort, după ce s-a răsturnat cu tractorul pe câmp!

astăzi, 18:56

Un bărbat în vârstă de 34 de ani a murit după ce s-a răsturnat cu tractorul pe un câmp din localitatea Flămânzi. Tragedia s-a întâmplat în această după...

Ce spune conducerea CJ Botoșani, după ce mii de oameni au rămas fără apă din cauza unei avarii majore!

astăzi, 17:17

O avarie majoră, apărută noaptea trecută, la Stânca, a lăsat fără apă la robinete mii de botoșăneni în contextul în care meteorologii au emis Cod Roșu de caniculă pâ...