Băut bine și cu muzica la maxim: Tânăr din Botoșani, amendat de jandarmi!

Pe lângă amenda contravențională, jandarmii i-au aplicat și sancțiunea complementară de confiscarea a boxei.

Miercuri noapte, în jurul orei 03.00, un bărbat în vârstă de 27 de ani a fost sancționat contravențional de jandarmi cu 300 de lei pentru tulburarea liniștii publice pe strada Calea Națională din municipiul Botoșani.

Bărbatul, aflat sub influența băuturilor alcoolice, asculta muzică la intensitate mare în fața unui bloc, la o boxă portabilă, fără să îi pese de disconfortul astfel creat pentru locuitorii din zonă.

Pe lângă amenda contravențională, jandarmii i-au aplicat și sancțiunea complementară de confiscarea a boxei respective.

“Conform prevederilor legale, bunurile destinate, folosite sau rezultate din contravenții pot fi confiscate de agentul constatator abilitat în aplicarea sancțiunilor, conform competențelor legale,” au declarat reprezentanții IJJ Botoșani.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Stiri Botosani

Incendiu violent la Bucecea, fiul proprietarului a fost salvat de vecini! – FOTO

astăzi, 16:55

Pompierii au fost solicitați să intervină, în urmă cu puțin timp, pentru stingerea unui incendiu izbucnit într-o gospodărie din orașul Bucecea. La fața locului s-au deplasat, &i...

Anchetă a poliției după ce o mașină a ars pe un câmp din județ!

astăzi, 16:45

O mașină parcată pe un câmp din localitatea Dersca a fost cuprinsă de flăcări, în această după-amiază. La fața locului s-au deplasat, în cel mai scurt timp, pompierii ca...

Ministrul Mihai Dimian: ”Să nu mai avem note de 5 pentru elevi care nu au cunoștințele și competențele minime necesare pentru a obține nota 5”

astăzi, 15:01

Ministrul Educației și Cercetării, Mihai Dimian, susține că, odată cu elaborarea standardelor de învățare prevăzute de noul Cadru de Referință al Curriculumului Național, este import...