Cadrele medicale de la Unitatea de Primire Urgenţe a Spitalului Judeţean Mavromati au lucrat la foc continuu pe perioada Sărbătorilor Pascale.
Dacă unii botoşăneni au înţeles că distracţie înseamnă să te baţi, alţii au făcut execese culinare sau au băut peste măsură alcool, ajungând cu ambulanţele sau cu mijloace proprii la spital.
În ultimele trei zile, la Unitatea de Primiri Urgenţe s-au prezentat peste 580 de persoane, 127 dintre pacienţi rămânând internaţi în spital.
“A fost un aflux sporit de pacienţi la UPU. Personalul a fost suprasolicitat, dar a făcut faţă", a declarat Ioan Asaftei, purtător de cuvânt al Spitalului Judeţean Mavromati
71 de pacienti s-au prezentat cu diverse traumatisme, opt pacienţi au fost cu plăgi tăiate în urma unor agresiuni, iar şase pacienţi cu etilism.
Avalanşă de băuţi şi bătuţi la UPU, de sărbători!
Claudia Luca Tuesday, 14 April 2015 ActualitateSpune-ne opinia ta

0748.883.507
Botosani, Botosani
stiri@botosani.ro
Newsletter
Abonează-te la Newsletter-ul Stiri Botoșani pentru a fi la curent cu cele mai noi știri și reportaje!
© 2026 WEB EMOTION SRL | Toate drepturile rezervate.
Web Emotion, Live.Botosani.ro, Botosani.ro Stiri.Botosani.ro si logo-urile acestora sunt marci inregistrate ale Web Emotion. Toate celelalte marci sunt proprietatea companiilor detinatoare. Reproducerea continutului din acest site este permisa numai cu acordul Web Emotion.
Termeni și condiții | Politica de confidențialitate | Despre Cookie-uri
Pagină generată în 1.11 secunde