Apă îmbuteliată pentru călătorii Eltrans. Meteorologii anunță temperaturi de „foc”

În astfel de perioade, hidratarea este extrem de importantă pentru a face față temperaturilor ridicate.

Meteorologii avertizează că urmează o săptămână cu temperaturi de „foc” în întreaga țară. Gradele în termometre vor urca astăzi (n.r. duminică, 16 iulie) până la 34 de grade Celsius, iar mâine este așteptată o maximă de 36 de grade.

Astfel, pentru a veni în sprijinul cetățenilor și pentru a îmbunătăți calitatea transportului public în comun, călătorii Eltrans vor avea la dispoziție apă îmbuteliată, gratuită.

În astfel de perioade, hidratarea este extrem de importantă pentru a face față temperaturilor ridicate.

„Vom oferi sticle de apă sigilate, care vor fi disponibile pentru ridicare în punctele de îmbarcare. Această inițiativă are ca scop principal promovarea sănătății și siguranței călătorilor noștri în timpul perioadelor de căldură intensă”, precizează reprezentanții Eltrans.

 

 

Spune-ne opinia ta

Vezi alte știri publicate de Bianca Ciaicofschi

Sute de alergători din întreaga țară au venit la Botoșani pentru Maratonul Nordului! (Foto, Video)

Sunday, 14 June 2026

Weekend-ul 13 – 14 iunie a fost sub semnul sportului la Botoșani. Sâmbătă și duminică a avut loc Maratonului Nordului, eveniment aflat la ediția cu numărul II și care se bucură de...

Tânărul botoșănean șef de promoție la Facultatea de Medicină Veterinară: „A fost a doua mea casă” (Foto)

Thursday, 11 June 2026

Andrei Scumpieriu este un tânăr botoșănean care, după șase ani de facultate și muncă susținută, a reușit o performanță nu chiar ușor de atins. Aceea de a fi șef de promoție la Fac...

Au trecut indemnizațiile membrilor CA-ului de la Nova Apaserv, 3.500 de lei aprobați! (Foto, Video)

Wednesday, 10 June 2026

După ce în urmă cu aproximativ două săptămâni, în cadrul ședinței ordinare a Consiliului Județean Botoșani, indemnizațiile membrilor Consiliului de Administrație din cadru...